Wpis z mikrobloga

Myślałem o kupnie soda stream'a ale gdzie tutaj zysk? Przeliczyłem pomijając koszt urządzenia (~240 zł):
19 zł za koncentrat + 7,50 za gaz na 9L wody => 26,50 co daje 2,94 za litr napoju. Niewiele więcej, bo może jakąś maksymalnie zł kosztuje pepsi bez żadnej łaski, a na wyprzedażach to nawet tyle samo. Coś źle liczę czy takie urządzenie się zwraca w uj długo i średnio ma sens? xD
Do tego spotkałem się z opinią że pepsi z ss smakuje gorzej, co szególnie przy takim przeliczniku kompletnie go przekreśla.
#sodastream #pepsi
  • 7
@opaquemist oficjalne nabicie w sklepie (wymiana butli na pełną tyle kosztuje) na allegro jak na obrazku. W sezonie drożej. Do nabicia załączony certyfikat, że to CO2 spożywczy, jak ktoś szuka oszczędności to nabijanie na allegro jest spoko. Poziom wyżej to taka samoróbka z dużą butla podpięta do sodastreamu. Ogólnie to wygoda. Nie dźwigasz butelek, nie generujesz plastiku itd.
pinktonguy - @opaquemist oficjalne nabicie w sklepie (wymiana butli na pełną tyle kos...

źródło: comment_1670862800xHj5lpC9n2fmYbMTd1o9iA.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@opaquemist: koncentrat 16pln, nabicie butli 25pln starcza na ok. 60 l
Koszt litra pepsi: 16/9 + 25/60 = 2,2pln za litr.
Smak gorszy.
Dla samych napojów się nie opłaca, dla wody gazowanej (z okazjonalnym zrobieniem napoju) jak najbardziej.
Plus oszczędność miejsca (zgrzewka wody swoje zajmuje), noszenie/wozenie zgrzewek, produkcja plastiku - pomijając względy ekologiczne to np. U mnie wywóz plastikow jest raz na 3 tygodnie - nie mieściłem się w jeden worek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@opaquemist: kiedyś to się kompletnie nie opłacało, ale teraz rzeczywiście nabiera to sensu przy tych #!$%@? cenach pepsi. @pinktonguy: Na ile litrów z porządnym gazem starcza taka butla za 13zł?

A dobra już mam odpowiedź, o co chodzi z tym gorszym smakiem?

A dobra widzę etykietę: Acesulfam K i Sukraloza, podziękuję xD
@radziuxd Nie mam pojęcia. Nie liczę butelek. U mnie przy zajebistym korzystaniu (nawet 3-4 b. mocne gazowania na ciepły dzień przy 3 osobach, czyli praktycznie całe lato) w sezonie wystarczyły 3 butle i coś zostało. Napełnienie na allegro gramaturowo (zawsze sprawdzam) odpowiada wadze oryginalnie napełnionej butli.
@opaquemist kolejny plus za, to że nigdzie nie będziesz miał tak nagazowanej wody jak po sodastream. Dech zapiera jak weźmiesz za duży łyk. :)
Myślałem o kupnie soda stream'a ale gdzie tutaj zysk?


@opaquemist: dobijasz butle w nieautoryzowanym punkcie za 15pln i masz z tego dużo wody, co do syropów nie wypowiem się bo pije średnio dwie puszki coli rocznie, ale na wodzie w butelkach oszczędzam i mam o wiele mniej śmieci