Wpis z mikrobloga

Coraz gorzej się czuje po kawie. Dziś zrobiłem sobie kakao a nie kawę i mam tak samo. Więc tak jakby mleko zaczęło na mnie źle działać. Nigdy nie miałem z tym problemów. Może zdarzyć się tak, że dopiero po jakimś czasie dojdzie ci nietolerancja laktozy? No wiecie, całe liceum pijesz kawę i jest okej, a na na studiach już Ci od niej niedobrze na brzuchu.

#pytanie #mleko #medycyna #zdrowie #kawa
  • 11
@Bunch: im człowiek jest starszy tym mniej enzymu rozkładającego laktozę wytwarza, wiec nietolerancja laktozy najczęściej pojawia się z wiekiem. Ja akurat jakiś w liceum/na początku studiów musiałam zacząć pic mleko bez laktozy bo brzuszek cierpiał (,) kup bezlaktozowe i sprawdz czy problem nadal wystąpi
@Bunch: Tak, ale mleko bez laktozy to nie jest jakiś produkt luksusowy. Polecam jeść sporo serów pleśniowych, wtedy się redukuje tą nietolerancję i jakieś małe porcje normalnego mleka można (jakby się w czymś zdarzyły).
@Bunch: Dodam, ze to nie zawsze musi być laktoza, może to być również nietolerancja białka mleka A1, w takim wypadku rozwiązaniem może być używanie mleka z białkiem A2 czyli np od krów Jersey