Wpis z mikrobloga

Jedna mnie rzecz zastanawia. Mamy za sobą Games Awards, w której nagrodę za muzykę zgarnął God of War Ragnarok. Dla mnie absolutnym arcydziełem była muzyka w Elden Ring, zwłaszcza przy apostole boskiej skóry . Pojawia się tu pytanie czy faktycznie muzyka w gow jest dziełem wybitnym, czy to nagroda na odczep się? Od razu zaznaczam, że nie grałem w god of war.

#xbox #ps5 #eldenring #pcmasterrace
  • 15
@Benzoesan: tagi popraw bo niby w jaki sposób ps master race i Xbox maja wiedzieć jaka jest muzyka w gow?

Czytałem na reddit podobny temat - ludzie tam zwracali uwagę na to, że to dwa różne rodzaje muzyki a eldena ring robi wrażenie wzniosłego bo muzyka gregoriańska taka jest, a jak na muzykę gregoriańska to jest taka sobie.

Ale relacjonuje tylko co przeczytałem, ja z kolei nie grałem w eldena
@Benzoesan Dla mnie świetna muzyka była w Requiem. Do tego z tej dwójki też jestem za Elden Ring.
Co do tagów uważam, że gracze xboxa tak samo mogą znać muzykę z GoW, moze gra jest ekskluzywna, ale już materiały na YouTube nie.
Jest bardzo dobra, ale jednak wybieram Elden Ring.
czy to nagroda na odczep się?


@Benzoesan: obiektywnie patrzeć obie gry mają generyczne ścieżki dźwiękowe, z których nic nie zapada w pamięć ( ͡° ͜ʖ ͡°) nagrody na TGA są obecnie równie prestiżowe co oskary, czyli nie za bardzo, już pomijając fakt, że dodano jakieś dziwne kategorie i nominowano wiele dziwnych tytułów, które nigdy nie powinny się tam znaleźć, to często te najważniejsze nagrody są albo przyznawane
main theme Elden Ringa


@Wolsky: muzyka z menu,słyszana po prostu najczęściej, ale zgadzam się, to jedyna rzecz, którą kojarzę, a przegrałem w tę grę ponad 200h
@Benzoesan: Zupełnie inny rodzaj soundtracku, w Eldenie są bardzo dobre utwory (jak we wszystkich soulsach zresztą), natomiast w GoW są zarówno epicke tracki przy bossach (nie tak epickie, jak w Eldenie), jak również podczas cutscenek, gdzie masz wrażenie, że orkiestra ogląda z tobą i gra pod to, co się dzieje na ekranie. GoW ma bardziej kameralną muzykę. Oba są rewelacyjne.