Wpis z mikrobloga

Trafiłem na ciekawe informacje szukając pilarek stołowych. Okazuje się, że od około 2008 roku, grupa firm:
Black & Decker, Hilti, Hitachi Koki, Makita, Metabo, Bosch, Techtronic Industries (owner of Ryobi), and Walter Meier Holdings (WMH Tool Group, owner of JET and Powermatic) skutecznie próbuje dyskredytować zabezpieczenie do pilarek stołowych które może uchronić ludzi przed utratą palców.
Do poczytania na Wikipedii
Co ciekawe w 2015 Bosch opracował swoją technologię która jednak narusz patenty SawStop. Na uwagę w szczególności zasługują absurdalne argumenty wysuwane przez grupę firm przed stosowaniem tego zabezpieczenia.

Chodzi o ten mechanizm:
https://www.youtube.com/watch?v=SYLAi4jwXcs

#ciekawostki #makita #bosch #ryobi #hilti #blackanddecker
  • 9
Teraz w sumie nie dopisałem najważniejszego. Na Polskim rynku znalazłem tylko jedną pilarkę która ma ten system. Mowa o firmie Festool. W 2017 SawStop został przejęty przez grupę do której również należy Festool.
Cena pilarki z tym systemem to bagatela 14 042,- PLN
(Stan na teraz, ze strony domitech.pl) model Festool TKS 80 EBS-SET.
Co ciekawe, najtańszy model pilarki w USA z takim systemem (Model CTS od firmy SawStop) to koszt około
@ksiak: mało poprawka, znalazłem ten sam model za 9k PLN, nadal jednak sporo.

przecież porównujesz dwa różne urządzenia


@MostlyRenegade: wskaż mi proszę zatem podobny który ma ten system aby porównać i co w nich jest innego?
za 9k PLN, nadal jednak sporo


@ksiak: Może producent w ogóle nie oferuje na rynek europejski i trzeba indywidualnie ściągać z USA? Cło, koszty obsługi, co wtedy z kosztami rękojmi sprzedawcy?
Może producent w ogóle nie oferuje na rynek europejski i trzeba indywidualnie ściągać z USA? Cło, koszty obsługi, co wtedy z kosztami rękojmi sprzedawcy?


@sierpien22: wejdź sobie na Polską stronę firmy Festool i sam sprawdź czy na pewno nie oferuje.

ale co ty chcesz porównywać? Pokazałeś dwa różne urządzenia dwóch różnych producentów i wywodzisz z tego, że jeśli różnią się ceną, to musi być jakiś wałek.


@MostlyRenegade: ponownie proszę, wskaż
@MostlyRenegade: tyle w temacie że lecisz na czarno bo nawet nie potrafisz zrobić tego o co ktoś Cię prosi, różnice:
SawStop vs Festool (obie firmy należą do tej samej grupy):

1.8kW vs 2.2kW
prędkość na biegu jalowym 4k rpm vs 1.7-3.5
tarcza ten sam rozmiar
wysokość ciecia, (90 stopni) 79.5mm vs 80mm, (45 stopni) 54mm vs 56mm
waga 30kg vs 38kg
wielkość blatu: 0,30cm2 vs 0,40cm2

Wystarczyło tyle napisać i nadal