Wpis z mikrobloga

Posunięcia pisu w związku z wyborami w 2023:
1. Zmiana sposobu liczenia głosów (klik)
2. Powołanie Korpusu Ochrony Wyborów (klik)
3. Stworzenie Centralnego Rejestru Wyborców, który zastąpi 2,5 tys. gminnych baz danych (klik)
4. Odgórnie ustawią kanały rządowe na 5 pierwszych programach każdego telewizora (klik)
5. Wywalili z telewizji naziemnej wszystkich nadawców poza telewizją partyjną (klik)
6. Przed wyborami wypłacą 3 dodatkowe emerytury, łącznie 15 (klik)
7. 2,7 miliarda złotych pójdzie na telewizję partyjną zamiast 2 mld znanych z ostatnich lat (klik)
8. W lipcu w sposób bezprecedensowy do tej pory podwyższą po raz drugi w danym roku płacę minimalną
9. Prawie na pewno zwaloryzują 500+ na kwotę 700 lub 800 zł. To będzie ich największy as w rękawie, prawdziwa przedwyborcza bomba
10. Kampania wyborcza PiSu w 2023 będzie jakiej Polacy jeszcze nigdy wcześniej nie widzieli. Pójdzie na to m.in. kasa wyprowadzona ze Spółek Skarbu Państwa pochodząca z wielomiliardowych nadmiarowych zysków na prądzie, gazie, paliwach, węglu.

Tymczasem wykopki: O, zobaczcie ostatni sondaż! Pis wygra wybory ale nie będzie miał większości! Koniec pisokracji i kaczyzmu, hurra!

siepan - Posunięcia pisu w związku z wyborami w 2023:
1. Zmiana sposobu liczenia gło...

źródło: comment_1670733869RJo4wPPgiXoHQob12LEL0m.jpg

Pobierz
  • 82
@ChrystusPoganin: No tak, nie zmienią, bo jest im na rękę. 3/4 osób będzie myślało, że tak musieli, bo ustawa, a że mogą ją zmienić to nikogo to już nie interesuje XD. To narracja podobna do tej ze zła Unią, która coś każe - można wmówić wszystko, a nikt nie sprawdzi jak było lub jest naprawdę.
Ja tylko dodam:

Pis wygra wybory ale nie będzie miał większości! Koniec pisokracji i kaczyzmu, hurra!


@siepan: Mając spółki państwowe, kasę i prokuraturę większość im nie jest potrzebna. Będą potrzebować głosów, to postraszą albo podkupią.
W rosji też są wybory, i co z tego. Te wybory zostaną sfałszowane. To oczywiste. Oni MUSZĄ wygrać, za wszelką cenę. Niestety, a my nie bardzo mamy cokolwiek do powiedzenia. Ostatnie pandemicznej 2 lata pokazały, że demokracja to przykrywk. Abyśmy my myśleli, że mamy na coś wpływ. Tak jeszcze było do czasów PiSu ostatnich.
@siepan: Skoro PiSowi udało się zalegalizować bezprawie w kwestii wyborów kopertowych to te wybory ostatecznie mogą się nie odbyć bo kto im coś zrobi?


Prawda jest taka że winni są nie tylko obywatele głosujący na PiS a wszyscy bo nie było głosów i nikt nie zabiegał o to by zabezpieczyć system przed tak bezczelną władza.

A moim zdaniem dałoby się gdyby najważniejsze kwestie w państwie (sądownictwo, podatki, ustrój państwa) wymagały 75%
@siepan: I co niby taki korpus mógłby zrobić? Mężowie zaufania nie za bardzo nic mogą a członkowie komisji i tak w 99% komisjach miał PiS bo to głównie emeryci dla których ta kaska byle atrakcyjna.

Ja np zamierzam się zgłosić również do komisji i każdą próbę destabilizacji głosowania będę zgłaszał policji. Byłem raz członkiem i policjanci z rana przychodzili i podawali swoje własne numery żeby bezpośrednio do nich zglaszac. Miałem sytuację
@pawelczixd: jest takie znane powiedzenie głoszące, że "generałowie zawsze przygotowują się do poprzedniej wojny". Przed Wielką Wojną wojskowi przygotowywali się do XIX-wiecznych konfliktów typy wojna krymska, szarż na bagnety i mundurów w jaskrawych kolorach a potem zderzyli się ze ścianą pt. czołgi, karabiny maszynowe, lotnictwo, snajperzy, gazy bojowe i wielodniowe ostrzały artyleryjskie.
Przed IIWŚ to samo: przygotowywali się do siedzenia w okopach i konieczności wyposażenia żołnierzy w maski p-gaz jak w
@siepan: Po co? Bo to mobilizuje ludzi. Przecież KO zapowiedziała dokładnie to samo. W Polsce nie da się sfałszować wyborów - można sprawic że będą one nierówne (już prezydenckie w 2020 mocno nie były)

Taki korpus nie ma żadnych umocowań prawnych i nie będzie miał - musieliby zmienic kodeks wyborczy a na takie zmiany nie ma zgody prezydenta
#!$%@?. Nie mam cię na czarnej tylko dlatego, że nie mam miejsca.


@siepan: Widząc kawałek o "aferze" Amber Gold wiadomo, z kim mamy do czynienia, ale ciekawi mnie jedna rzecz: jak odeprzeć argument o przetargach na infrastrukturę drogową (i nie tylko) przed Euro? Szczerze mnie to ciekawi, Ojciec ma od 30 lat firmę w tej branży i pamiętam, co się wtedy wyczyniało.
Jakie jest oficjalne wytłumaczenie? Mi nie przychodzi do głowy