Wpis z mikrobloga

Ile realnie godzin dziennie pracujecie w IT? Głównie chodzi mi o devów, ale QAejów, PMów i inne osoby bezpośrednio zaangażowane w tworzenie oprogramowania również zapraszam do zakliknięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #it #pracait #frontend #backend

Ile realnie godzin dziennie pracujesz?

  • 1-2 19.5% (38)
  • 3-4 38.5% (75)
  • 5-6 22.6% (44)
  • 7-8 10.3% (20)
  • >8 9.2% (18)

Oddanych głosów: 195

  • 16
@walzky: Kwestia dnia i tego ile jest. Raz było tak, że kolega co jest moim mentorem miał najbardziej #!$%@? miesiac, a innym razem ten miesiąc był taki, że 3/4 dnia #!$%@?ł na Xboxie, bo był luz. x)
@walzky: są dni że same spotkania to 2-3h i po pracy, są takie że i o 1h trudno, ale najfajniejsze dni pracy to jednak takie gdzie się wkręciło w temat i coś majstrowało po te kilka dobrych godzin czy zamknęło kilka bugów
@AstroBoy: niestety nie, pracuję bezpośrednio dla doliny kremowej, więc o 16-17 dzień się często dopiero zaczyna ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ja jestem patałachem w zarządzaniu swoim czasem więc i tak by było z tym cienko
@walzky: To jest najlepsza ankieta jaką widziałem na wykopie ever. Swoją drogą ciężko byłoby pracować 8h non stop, raz w życiu zrobiłem 20h, ale to było z 10 lat temu i stawka była bardzo duża ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oficjalnie na fakturze 8 do 12 - w tym przerwy, spotkania (czasem kilka h dziennie), #!$%@?, i realna "praca" - zalezy jak mocno wczesniejsze rozpraszaja - 2 - 10h
@walzky: ale realnie licząc spotkania pracowe - czyli ile przy kompie rzeczy związane z pracą? czy realnie sam "core" pracy jak kodzenie/testowanie nie licząc spotkan? :)
  • 0
@maur: chodzilo mi o pelen czas spedzony przy kompie, spotkania to w przypadku nawet lekko zaawansowanej aplikacji duza czesc pracy przeciez. Jak porzadnie nie zaplanujesz, to najpewniej to #!$%@? xD
@walzky: jasne, zgoda, po prostu niektórzy poruszają temat typu, że nie da sie pracować 8h, co sprawia ze zastanawiam się jak ludzie odpowiadali. Może powtórka ankiety z jasnymi definicjami? ;)