Wpis z mikrobloga

@jey-jey: Załącza się chociaż na sekundę czy trup nieboszczyk? W pierwszej kolejności sprawdziłbym zworki/styki na płycie głównej - tam gdzie podłączasz przedni panel. Kiepskie obudowy mają pojedyncze wsuwki do przycisku włączania i resetu i może ci się wysunęło coś?
@jey-jey: Pierwsze pytanie czy kliknąłeś ON na zasilaczu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A potem po kolei

Jak klikasz POWER na obudowie czy wiatraki się ruszają (drgną?)
Czy coś się świeci na płycie głównej?
Czy coś piszczy?

Jak klikasz POWER czy na zasilaczu wentylator się poruszy?
Co dokładnie się dzieje po kliknięciu POWER

No i poproszę model płyty głównej + zdjęcie z podpiętych kabli PWR/RS/HDD i tak dalej,
@jey-jey: Zasilacz testowałeś na ręcznym uruchomieniu poza płytą główną zwierając piny PSON i dowolny GND?
Bateria z płyty wyjęta na minutę przy WYŁĄCZONYM zasilaczu?
Jak po jej wlozeniu dalej nie odpala, to zostaw włożone wszystko poza kartę graficzną.
Jak się uruchomi, to masz zwarcie na grafice na zasilaniu 12V idącego do górnych mosfetow.
Jak po wyjęciu grafiki dalej nie odpali, to wyjmij z płyty głównej kabelek 12V do zasilania sekcji zasilającej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja już po zasilacz nowy poleciałem żeby to wykluczyć (ʘʘ)
Nic nie działa, próbowałem przycisk włączania ominąć nadal nic. Kabelki również zakładam że dobrze podłączyłem ¯\_(ツ)_/¯ Ja obstawiam płytę główną ale równie dobrze mogę wróżyć z fusów czy to to
równie dobrze mogę wróżyć z fusów czy to to


@jey-jey: dlatego pytamy, żeby Ci wywróżyć.
Jeżeli chcesz pomocy to proszę odpowiadaj na pytania

Co się dzieje gdy chcesz PC odpalić, coś się rusza, piszczy czy świeci na płycie głównej?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zrobiłem już wszystko co mogłem. Nic się nie świeci nic nie porusza. Wyjąłem baterie, grafikę i odpialem zas CPU jak mówił @JoeBlade . Nadal nic. Poddaje się szukam serwisu
@jey-jey: zasilacza chyba jednak nie testowałeś, bo byś napisał, że ruszył a wadliwe sztuki odebrane ze sklepu też mogą się zdarzyć.
Jak miałbyś multimetr i podstawową wiedzę na temat elektroniki, to w ciągu 5 minut moglibyśmy dokonać pełnej diagnozy i ustalić co dokładnie padło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dla ciekawych rozwoju sytuacji komp odebrany dzisiaj.
Usterki:
Zwarcie na płycie głównej na zasilaniu
Wydarlem procesor i wkładając spowrotem pogiąłem piny.
Udało się gościowi to ogarnąć, kompa dwa dni przetrzymał.
Pytanie do rozeznanych w temacie. Ile za taką "przyjemność" powinienem zapłacić?
Powiem szczerze 650 które gość sobie zażyczył dość mocno zbiło mnie z tropu. Nie wiem ile z takim tematem było roboty ale mam odczucie, że w każdym innym serwisie zapalcilbym połowę