Wpis z mikrobloga

O godzinie 18:00 zacznę służbę w top5 miast w Polsce. 500 tysięcy mieszkańców + 100 tysięcy studentów + 100 tysięcy ukraińców + niepoliczona liczba ludzi z całego województwa, którzy przyjechali szukać wrażeń w wojwódzkim mieście.

Na całe miasto jest przewidziane około 12 patroli policyjnych (i tak sporo biorąc pod uwagę ostatnie lata). Średnio w sobotnią noc jest zgłaszanych 250 interwencji. To daje 20 na jeden patrol. Części z nich zostanie odmówione podjęcie. Części z nich po kilku godzinach dyspozytor będzie dzwonił czy nadal będzie potrzebna interwencja. Na część ludzi będę czekać ponad 4 godziny.

Na bardzo pilne interwencje średni czas reakcji (czyli od momentu gdy ktoś zadzwonił do podjęcia przez policjantów) to mniej niż 10 minut. Wynik bardzo dobry, byłby krótszy, ale ludzie specjalnie kłamią w zgłoszeniach, żeby nie czekać (np. podczas ujętego złodzieja w sklepie, że się szarpie wtedy policja jest po 10 minutach, a nie po 3 godzinach, chociaż na miejscu i tak jest zawsze jakis patrol z prywatnej ochrony).

Do tego istnieje gradacja interwencji. Zakłócanie spokoju zgłoszone o godzinie 21:37 zostanie "obrobione" później niż awantura w domu zgłoszona o godzinie 23:50.

I teraz wystarczy, że jakiś patrol ma osobę zatrzymaną - minimum 4 godziny nie jeżdzą na interwencje. Wywóz kogoś na Izbę Wytrzeźwień - minimum godzina. Do tego przejazd pomiędzy miejscami interwencji (chociaż w nocy nie ma korków) to też jakieś 10-15 minut.

Do tego dochodzą coraz częstsze patrole mieszane. A w jednym komisariacie oststnio jeździły dwa patrole kobiece. ¯\_(ツ)_/¯

Wykopki się cieszą, że w policji szykuje się fala odjeść ludzi ja emeryturę (a szykuje się) i się cieszą. Ok, ich sprawa. Ale później czytam narzekania, że policja przyjechała na interwencję po kilkudziesięciu minutach. To trzeba się zdecydować.

Bo jeżeli coś jest niedoinwestowane i brakuje pieniędzy to zmniejszenie jeszcze bardziej budżetu sytuacji nie poprawi.

#policja #feels #gorzkiezale #praca #pracbaza
derton778 - O godzinie 18:00 zacznę służbę w top5 miast w Polsce. 500 tysięcy mieszka...

źródło: comment_1670689118rWvJGcc8yU3frxoxcpLk9O.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@derton778: może nie stójcie w 120 pod domem kaczora, to znajdą się 2 osoby na ten trzynasty patrol na całe miasto xD Jakby tak z 60 zwolnić z tych, co tam stoją, to nawet i na radiowóz dla nowego patrolu by starczyło.

12 patroli, czyli 24 osoby na całe miasto. Śmiech na sali xD A ten tu straszy, że zaraz nikogo na patrol nie będzie.
  • Odpowiedz
może nie stójcie w 120 pod domem kaczora, to znajdą się 2 osoby na ten trzynasty patrol na całe miasto xD Jakby tak z 60 zwolnić z tych, co tam stoją, to nawet i na radiowóz dla nowego patrolu by starczył


@spunky: Ale umiesz czytać, głuptasku? Ja nie jestem z Warszawy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@derton778: i co w związku z tym, że nie jesteś z Warszawy? Czymś się od nich różnisz? Jak się zwolni tych z Warszawy, to będzie na nowy radiowóz dla Twojego Radomia, czy innego Lublina.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@derton778: zawsze możesz zmienić pracę. Ja na przykład jestem inżynierem i zarabiam podobnie jak policjant z takim samym stażem. I ja muszę ciągle się dokształcać i poszerzać wiedzę. A wy co? Jak mi okradli warsztat to umorzyli mi sprawę po 2 tygodniach. Jak moja znajoma prześladował stalker to raz umorzyła policja a drugi raz prokuratura. Jedyne co w waszej pracy jest słabe to ryzykowanie życiem. Ale nikt was nie zmusza
  • Odpowiedz