Wpis z mikrobloga

Oho widzę, że już nową narracja się przedostaje, swoją drogą na wykopie też już takie patrzenie na rzeczywistość i szkolenie staje się coraz powszechniejsze. Chociaż bliżej mi do 30 niż upłynęło czasu od matury, to współczuje Wam, że tacy ludzie chcą Wam zabierać najpiękniejsze miesiące życia, najdłuższe wakacje, podczas których możecie zarówno podróżować, pracować i robić to co się Wam podoba, na rzecz zamknięcia Was w jednostce.

Już bardziej wyraźnego zaproszenia na emigrację chyba nie da się wystosować.
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
Dawul - Oho widzę, że już nową narracja się przedostaje, swoją drogą na wykopie też j...

źródło: comment_1670658146PWm43BTLCOGbyiSJcfDXXM.jpg

Pobierz
  • 125
@Dawul ale jak dostaniesz powołanie to będą cie mogli odesłać, temat ucieczki przed obowiązkowa służba wojskowa był już u nas przerabiany lata temu.
@Dawul: Ja wyjechałem za granicę tydzień po maturze i w te kilka miesięcy odłożyłem 20 tys. PLN co było wtedy astronomiczną dla mnie kwotą (5,3x średnich pensji brutto - to odpowiednik dzisiejszych 35 tys.). Gdybym miał zamiast nauczyć się płynnie języka obcego i odłożyć górki pieniędzy na dalszą edukację biegać po poligonie, być traumatyzowanym przez drącego się kaprala i ścielić łóżko 8x dziennie to na pewno miałoby to pozytywny wpływ na
@Dawul: ale jakie znaczenia mają słowa typa, który w tym kraju sprawuje funkcję nagrywania śmiesznych filmików i krojenia programistów przy pomaganiu unikania podatków? XD


@powaznyczlowiek takie znaczenie że jest kolejnym populista i hipokryta, niby jego nowa partia głosi hasła o wolności, gdzie nawet kilka dni wcześniej poszedł przekaz jakoby nowa nadzieją jest przeciw poborowi do ćwiczeń, a tu wchodzi Memcem i gada totalny bullshit
Sam to proponowałem. Pomiędzy matura a studiami są 3 miesiące czasu.

Obowiązkowe szkolenie dla wszystkich bez względu na stan zdrowia czy zawartość majtek.

-miesiac ogólnego przysposobienia obronnego...sama praktyka (pierwsza pomoc, ewakuacja, gaśnica, zabezpieczenie żywności, mienia)

Następnie miesiąc do wyboru:
1) szkolenie typowo wojskowe
2) szkolenie sanitarno-medyczne
3) obrona cywilna
..lub to co mogą robić pacyfiści w czasie wojny.

Zostaje miesiąc wakacji..
ale jak dostaniesz powołanie to będą cie mogli odesłać, temat ucieczki przed obowiązkowa służba wojskowa był już u nas przerabiany lata temu.


@BaRi: wystarczy mieć podwójne obywatelstwo, czyli na szybko fikcyjny ślub z obywatelką kraju do którego emigrujesz. W Berlinie np. możesz wziąć za 1000 EUR ślub z jakąś Niemką tureckiego czy polskiego pochodzenia i obywatelstwo dostajesz od ręki. Urzędnicy dokładnie sprawdzają takie sytuacje jeśli jesteś imigrantem spoza EU. Nikt nic