Wpis z mikrobloga

Nie wiem o co chodzi z tym straszeniem jak to ciężko znaleźć mieszkanie w Berlinie xD
Krótkie podsumowanie:
- Kupiłem konto premium na ImmoScout24
- Wysłałem jakieś 60 zapytań
- jakieś 30 osób mi odpisało i chciało umówić się na oglądanie mieszkania
- byłem obejrzeć 4 mieszkania
- aplikowałem o 2 mieszkania
- oba dostałem xD
- całość zajęło mi jakieś 10 dni
- wziąłem mieszkanie 70m za 1400 warm w dzielnicy Lichtenberg (nowe budownictwo)
- mój niemiecki to jakieś słabe B1

Także da się, proszę się nie zrażać! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#berlin
#emigracja
#mieszkanie
#niemcy
  • 19
@botereq: 3 ostatnie payslipy od pracodawcy, skan dowodu/paszportu, formularz informacyjny od wynajmującego i Schufa. Czasami tez prosili o mój kontrakt lub potwierdzenie że mam Haftpflichtversicherung.
@Mr_A: No widzisz… Kumpela ze swoim niebieskim szukała rok, też miała konta premium na tych immoscoutach itd. Koniec końców znalazła domek jednorodzinny 140m2 w Mahlsdorf za 1600 warm, z gwarancją w umowie, że nie podniosą czynszu przez 10 lat, ani nie rozwiążą umowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) a to wszystko po tym, jak w sumie dla beki wstawiła ogłoszenie, że szuka mieszkania na ebay kleinanzeigen ze zdjęciem
@erni13: dokładnie, praktycznie w każdej stolicy Europy i dużym mieście osobie w takiej prostej ciężko się utrzymać i coś wynająć. Chyba trochę Wiedeń tylko lepiej wypada.
@erni13 mieszkanie pół biedy, mi się udało znaleźć w jeden dzień w monachium od osoby prywatnej. Spróbuj znaleźć żłobek dla dziecka. To jest dopiero jazda...