Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Robię sobię kilka czujek temperatury opartych o #ds18b20 na #esp01

Żeby wyświetlać dane na dashboardzie w grafanie. Nie wiem jak rozwiązać pewien problem. Może ktoś mi podsunie pomysł.
O ile na zasilaniu z sieci nie mam problemu z zachowaniem kontrolera, bo w kodzie wszystko odbywa się w fazie setup:
1. Łączenie z wifi (restart co minutę jeżeli nie ma połączenia)
2. Odczyt i wysłanie danych na serwer
3. Delay 10min
4. Restart ESP.
Jeżeli nie będzie internetu bo nie ma prądu to ESP nie ruszy bo też nie będzie miał prądu.

Nie wiem jak to rozwiązać gdybym chciał zastosować zasilanie bateryjne.

Teoretycznie ESP pobiera 100mA przez 10s a potem 2mA przez 10min w fazie snu. Ale gdy się wybudzi a router nie będzie miał sieci przez brak prądu to ESP będzie w nieskończoność próbował się połączyć i w ten sposób wydrenuje baterie. Macie jakieś pomysły?

#esp8266 #esp32 #arduino
Pobierz maniok - Robię sobię kilka czujek temperatury opartych o #ds18b20 na #esp01

Żeby wyś...
źródło: comment_1670620308G61yuHFRGvUDmXoTc2JkRm.jpg
  • 12
@maniok: W moich ESP zasilanych z li-ion robię tak że całe wifi jest skonfigurowane statycznie tzn, numer kanału, nazwa ssid, adres IP, adres bramy dzięki temu po wybudzeniu połączenie do sieci wifi i wysłanie jednego http_get na serwer trwa około 30 ms, jak się uda to esp idzie spać na czas który dostał w odpowiedzi z serwera przy okazji wysyłania zapytania. Podczas uśpienia pobiera około 25 µA i przy wybudzaniu co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Solitary_Man: @dktr: deep sleepa unikam bo musiałbym lutować druty do chipa żeby wyprowadzić pin 16 z esp01
Zostaje mi light sleep, który w teorii pobiera 2mA (w praktyce nie wiem ile bo nie jestem w stanie zmierzyć tak niskich natężeń)
@maniok: Ja wysyłam każdy pomiar, pewnie dało by się buforować ale to komplikuje sprawę, trzeba by jakiś ram mieć który się nie czyści po resecie, bo zapisywać każdy pomiar do flash to też tak średnio.
@maniok: Nie, nic nie uśredniam zapisuje do bazy po wstępnej weryfikacji czy to nie błędny pomiar np 85°C albo -127°C i tyle, baza to RRD więc sama się uśrednia.