Wpis z mikrobloga

Takie odparzenia pojawiły mi się na ścianie. W jednej linii - od góry do dołu co kilkadziesiąt centymetrów. Parchy kruszą się przy dotyku. Przykładałem ręcznik kuchenny ale nie robią się plamy wilgoci. Ściana zewnętrzna. Blok świeżutki, zakończenie budowy 2021. Źle pomalowane? Przenika wilgoć z zewnątrz? Sufit suchy, to raczej nie zalanie. Wada budowlana? #remont #remontujzwykopem
potworzusherki - Takie odparzenia pojawiły mi się na ścianie. W jednej linii - od gór...

źródło: comment_1670609552VTu1wWlVzSc6KuYzJ7dnuh.jpg

Pobierz
  • 17
@potworzusherki: kumpel mi mówił, że nowy budynek zawsze osiada przez jakiś czas i może doprowadzać do pękania ścian - jest to naturalne
Ważne, żeby sprawdzić do kiedy jest umowa od dewelopera i on musi takie coś usunąć na gwarancji
Poczytaj w google o pękaniu ścian w nowowybudowanych budynkach, np.
https://happywalls.pl/wykonczenie/dlaczego-sciany-w-nowym-mieszkaniu-lub-domu-pekaja/

I oceń, czy to jest to samo, czy jednak coś innego.

Możesz też podesłać zdjęcia z zapytaniem do dewelopera. Ale na
@potworzusherki: Pewnie niedosuszone ściany teraz oddają. Jako elektryk często poprawiam takie mieszkania deweloperskie i powiem jedno, przy budowie oszczędza się dosłownie na wszystkim, a przez obecne ceny ogrzewania niejeden,, inwestor " wstrzyma się z dosuszeniem mieszkań do samego końca.
Znajomy ostatnio odebrał świeże mieszkanko z tego roku które nie było wcale grzane bo tynki robione w lecie to po co xd. Na korytarzu już ściany popękane zwłaszcza spojenia między ścianami z