Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #komputery #pc
Mirki, mam dwa domy. W jednym Swiatlowod 1Gbit/s (po kablu na spokojnie dochodzi do 900-970/ 450 Mb/s, po Wi-Fi do 450/300 Mb/s). W drugim domu mam mieć światłowód dopiero za 2 miesiace, domy są oddalone w lini prostej na 20 m. Funbox 6.0 jest przy scianie domu za która na 20 metrów jest ten drugi dom, w drugim domu switch (skrzynka medialna) oraz router sa również na ścianie skierowanej na drugi dom. Jak rozwiązać na te 2 miesiace przesyłanie interentu bezprzewodowo i tez bez ograniczen bo 300Mb/s... Obecne rozwiąznaie Funbox 6.0 w jedym domu i TENDA AC6 w drugim daje internet na poziomie 10Mb/s. Rozwiązać to jakims kierunkowymi antentami pokroju LOCO?
  • 13
@MilionoweMultikonto: niby kabel okej, ale musialbym zrobic przewieszke chamska miedzy domami, bo kolo jednego mam kostke, kolo drugiego wylany asfalt na plac. Aczkolwiek spora racja rzucic sobie CAT 5e FTP i nie powinno wiele strat być.
@strikingsurface: niby tak, ale juz do drugiego domu doprowadzilem w arocie swiatlowod pod słupa, dzisiaj sie okazalo ze nie maja wiecej w skrzynce miejsca i musze czekac na podłączenie drugiego domu 2 miesiace.
musialbym zrobic przewieszke chamska miedzy domami


@magawek: a może zrób porządną przewieszkę, jeszcze się w życiu może przydać, kto wie jakieś backouty, wojna, antenę do fal długich będziesz mógł powiesić, lampki choinkowe, będzie fajnie

Jak tam u ciebie z ochroną odgromową? Teraz to nie ma znaczenia ale na wiosnę może to być ważne