Wpis z mikrobloga

Przymusowe wcielanie ludzi do wojska, to jest niewolnictwo. Każdy sam powinien kalkulować, czy chce walczyć w danej wojnie. Ludziom kładzie się jakieś idiotyzmy do łba, aby przelewać krew za ojczyznę, patriotyzm itp. To jest manipulacja ludźmi, aby robili coś wbrew swojemu interesowi. Ludzie rozsądni walczą na wojnie bo im się to opłaca, po prostu, a nie kierując się jakimiś wzniosłymi absurdalnymi ideami. Kiedyś w wojnach walczyła głównie szlachta, bo walczyli o swój interes. Wrogowie chcą zniszczyć i zrabować twój dobytek na który pracowałeś całe życie? To po prostu chcesz go bronić, to bronisz. Przyjdą wymordować ludzi, których sobie cenisz, tak samo. Bronisz się, a państwo tobie tę obronę ułatwia, bo organizowanie się w duże grupy się opłaca, jest bezpieczne. Umieranie zaś za ludzi, których się nie zna i ich dobytek to frajerstwo. Takie szkolenia powinny być dobrowolne i opłacone przez państwo, bo korzystają na tym inni obywatele, ale nie obowiązkowe. Jeśli ktoś kalkuluje, że woli w trakcie wojny zostać i walczyć, to sobie idzie robi szkolenie i jest dodatkowo w przypadku ataku przeszkolony, jeśli ktoś kalkuluje, że nie chce walczyć, bo mu się to nie opłaca, to sobie wyjeżdża z kraju lub nie walczy i tyle. To jest właśnie podejście do drugiego człowieka z szacunkiem i godnością, a nie jak do jakiegoś bydła. Niech się #!$%@?ą, wolałbym iść do więzienia dla zasady, albo kulkę w głowę dostać niż się tak upodlić i jakiegoś trepa słuchać i robić coś wbrew swojemu interesowi.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #emigracja #pieklomezczyzn #wojsko #przegryw #4konserwy #neuropa #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 21
@werter_do_jercewa: Tylko, ze mnie kraj bardzo interesuje. Chce, aby przestał mnie niewolić. Chciałbym, aby się odczepił. Wkurza mnie, ze pełnie w nim role niewolnika, a korzyści zgarniają kobiety albo emeryci. Nie chce solidarności społecznej, w której to ja mam być solidarny z innymi i nic z tego nie mam. I jeszcze panstwo by chciało, abym w razie wojny go bronił. Lol. To politycy, kobiety i emeryci powinni go bronić, bo to