Wpis z mikrobloga

No to chodź Pioter. Zapraszam do Wiru. Tu jest Wir do szczurolandii. Do Wiru. Wir. "justice", po angielsku "sprawiedliwość". Zapraszam cię Pioter. Psik! Czekaj żula szczurów wygonię. Psik, psik! Chodź Pioter zapraszam do pokoju. Chodź Pioter, zapraszam. Tutaj uprawiają niesprawiedliwość. O zobacz Pioter, ja ciemiężę . Czekaj Pioter, zamknę drzwi. Poczekaj! Zamknę Pioterku drzwi. I już Pioterku będę mówił. O! Pioterku zobacz, ja ojca starego ciemiężę. Zaraz ci pokażę. Pioterku zobacz ja tak ojca ciemiężę, o! Zobacz Pioterku, Ah, ah, ah, ah! Ah, ah, ah, ah! Ah, ah, ah, ah, ah, ah, ah! Jeszcze? Dobra! Zobacz co tu pisze Pioter. Antygona. A N T Y G O N A. Szczur, ytong, sprawiedliwość, Magnum opus. Tutaj pisze sprawiedliwość, wir, król szczurów, grzyb z fugi, jeść pleśń. I tu pisze sprawiedliwość.
#konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem
Pobierz I.....a - No to chodź Pioter. Zapraszam do Wiru. Tu jest Wir do szczurolandii. Do Wir...
źródło: comment_1670371665sNQ1vqijsyyc87x0qx1K2c.jpg
  • 11
@IrlandzkaDziewczynka:
Według mnie utwór ten daje wyraz dzisiejszemu epizodowi Polski współczesnej. Jest w pewnym sensie, zarówno krytyką jak i opisem, dostrzegamy bohatera lirycznego "Piotera", którego zaprasza się do wiru. Wir może stanowić metaforę kręcenia wora. Akcja zaś odgrywa się w pokoju przeznaczonym do uprawiania niesprawiedliwości. Utwór przejmuje grozą i skłania do refleksji ( ͡° ͜ʖ ͡°)