Wpis z mikrobloga

To co się teraz dzieje z e-handlem i gastro to jest dramat. Ja nie będę tutaj robił jakichś domysłów o przyczynach (zapraszam do komentarzy). Dam tylko parę przykładów z ostatnich dni:


- Zdrowa krowa. Zamawiam ze znajomymi burgery. Patrzę do menu i zamawiam zestaw. Zaraz dzwonią i mówią że nie ma już zestawów (to czemu nie uaktualnią menu na swojej stronie?). No nic wybrałem Burgera + Frytki. Według moich obliczeń wyszło około 37 zł. Przychodzi kurier i do zapłaty jest 42,20. Otóż w menu była podana cena za burgera "od 27 zł". Faktycznie kosztował 32 zł. Doliczyli sobie jeszcze kasę za opakowanie. No trochę moja wina bo powinienem popatrzeć dokładnie co zamawiam, ale teraz chodząc po menu czuję się jakbym stąpał po polu minowym. To że jedzenie było paskudne to już detal, bo nie o tym post, ale mogę dodać jako ciekawostkę.

- Kupowałem ostatnio interfejs audio. Wchodzę na sklep A. Produkt dostępny, za dwa dni będzie u mnie. Wciskam "kupuj", wypełniam dane i zadowolony wracam do obowiązków. Za parę minut telefon, że produktu nie ma już na stanie. Myślę spoko, pomylili się. Proszę o zwrot kasy i sprawa zamknięta. Wchodzę na sklep B. Dokładnie ta sama sytuacja - produkt dostępny, bla bla bla, kupuje, telefon, nie ma produktu, zwrot kasy. No to już tutaj się trochę #!$%@?łem bo interfejs kosztował ponad 2K. Naglę w przestrzeni mi zawisło 5K środków bo komuś się nie chciało zmienić statusu towaru. Finalnie kupiłem inny interfejs, używkę przez OLX.

- Idę do salonu Denona, chciałem kupić sobie fajne Hi-Fi do salonu. Dobrałem aplituner i głośniki. Podchodzę do kasy i dowiaduję się że od ręki nie dostanę, będzie na styczeń. Zachowawczo stwierdziłem że się w takim razie wstrzymam, może znadję gdzieś od ręki. Wchodzę w domu do neta i szukam. Wyskoczyło mi w ceneo chyba z 5 sklepów które twierdzą że mają od ręki. Tym razem jednak nie dałem się nabrać i dzwonię do każdego z osobna z pytaniem o dostępność produktu. Każdy jeden stwierdził, że dopiero styczeń. Zatem ja pytam teraz - to czemu na stronie nie mają zaktualizowanych statusów? Na allegro jest to samo i na stronach sklepów jest to samo.

Zgodnie z polskim prawem oferta sklepu jest wiążąca. Skoro Zdrowa Krowa oferuje w menu zestaw to powinni go wydać. Wszędzie #!$%@? januszera i duch janusza kombinatora.

#zalesie #ecommerce #zakupy #allegro #gastro
  • 10
@Dibhala: Przez chwilę, bo później to jebnie. Gdyby tylko ceny szły do góry to jeszcze można by było przymknąć oko. Niestety jakość gastro idzie mocno w dół i tak samo gramatura mocno w dół. W takim razie wolę gotować w domu na składnikach co sobie sam dobiorę. Przy tych cenach to zaczyna się opłacać. Wydaje mi się, że gastro potrzebuje ostrego restartu, jak w ogóle cała polska gospodarka. Wszystko schodzi na
@ZasilaczKomputerowy: albo ceny w górę albo jakość w dół
kto się nie zgadza na obniżenie jakości, zamyka interes bo po podniesieniu cen byznes przestanie być rentowny

a czy jebnie?
Ja stawiam że nie jebnie, bo ludzie gdzieś muszą #!$%@?ć pickę, burgera albo kjepsa. Może rzadziej, ale kto #!$%@? takie fastfoody to z nich nie zrezygnuje całkowicie. A że na 5 knajp zostanie może 1, to rachunek jest prosty ¯\_(ツ)_/¯