Wpis z mikrobloga

Macie problemy z oczami w #pracait ?
Ale takie nieoczywiste. Bo widzę ostro, nie mam suchych oczu ani nic takiego, ale czasami mam dziwne objawy:
- nadwrażliwość na światło
- pieczenie pod oczami
- pod oczami pojawia się zaczerwienienie tak jakbym był poparzony i tak czuję te miejsca.

Miewałem takie akcje w biurach gdzie światło było zbyt mocne i waliło mi prosto po oczach, teraz przy #homeoffice #pracazdalna zdarza się, ale rzadziej. Światło mam za plecami, nie świeci mi bezpośrednio po oczach poza monitorami. Monitory mam ustawione na 30% jasności i kontrastu, bo przy około 50-60% obu mam właśnie takie problemy.

Zgłosiłbym się do okulisty, ale to bardziej sporadyczne niż powtarzalne akcje (aka niedeterministyczne jeżeli ktoś tak woli), także pytam na tagu.

#kiciochpyta #pytanie #zdrowie #oczy #okulistyka #okulista
  • 9
@Wyrewolwerowanyrewolwer: chodzi o zredukowanie światła niebieskiego. Czasami można też zmieniać natężenie tego i obraz robi się bardziej lub mniej pomarańczowy, więc być może ustawienie cieplejszej barwy właśnie obcina te niebieskie światło. Bez tego już ciężko mi korzystać z komputera.
@harnasiek: nie żebym zniechęcał do okulisty ale pewnie usłyszy standardowe rób przerwę co godzinę, używaj lampek i ogólnie dobrego oświetlania, dawaj odpocząć wzrokowi...bo często to wygląda tak że 8h w robocie przed kompem potem że 2h pograć potem jakiś Netflix, telefon i nic dziwnego że wzrok siada.
@ahmed_abdul: owszem przerwa jest potrzebna, ale odkąd używam okularów z filtrem niebieskiego światła jakoś mniej bolą oczy, też oczywiście mam dobre oświetlenie pokoju, a ekrany nie są na maksa rozjaśnione, a w grach tak ustawienia żeby flashe itp nie oślepiały jakoś mocno