Wpis z mikrobloga

@Im_from_alaska: ale moment XD Ta teoria którą napisałeś jest chyba najdziwniejszą jaką widziałem.
Zakładając ze ktoś jeździ interwał 2x15 300w i to będzie jego FTP.
To myślisz ze jak pojeździe na 70% FTP to będzie miał takie samo tętno jak na interwale czy jak. Każdy kto robi interwały robi i mini tlenik w przerwach bo organizm ma kilka minut na regenerację i musi się do tego adaptować. Do tego nie chodzi
@Poemat: nie hejtowali tylko zwrócili uwagę że powinno się robić na odwrót :D po prostu od razu wrzucając z2 tracisz kilkadziesiąt minut na ustabilizowanie zanim organizm z powrotem przerzuci się na spalanie tłuszczu a nie czerpanie energii z samych węgli.
tracisz kilkadziesiąt minut na ustabilizowanie zanim organizm z powrotem przerzuci się na spalanie tłuszczu a nie czerpanie energii z samych węgli.


@dablju_: Ale wiesz, że w treningu to nie tylko chodzi o "czerpanie energii" z danego substratu energetycznego? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@dablju_: No właśnie, czy na drodze gdziekolwiek jak jedziesz z ludźmi/na ustawce wszyscy ochoczo najpierw jadą luźniutko, a dopiero na sam koniec zrzucają na niższe koronki? Raczej na odwrót. Większość daje ognia do pierwszego stopu, a potem już lekko, bo noga piecze.
Poprowadź grupę przez ~3min, zjedź na koniec i za 20min to powtórz. Gdzie te czerpanie energii z FFA? Nie ma kompletnie. Dlatego taki trening robię właśnie pod taki cel,
@Poemat: Tell me you are trolling, without telling me you are trolling ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dlatego taki trening robię właśnie pod taki cel, aby noga wiedziała co ją czeka na wiosnę. Chyba, że ktoś chce jeździć sam po kwadraty 25km/h cały sezon to niech robi 20h Z2 całą zimę tydzień w tydzień ( ͡ ͜ʖ ͡)


Na takich zawodach mtb jedziesz
@Poemat: Panie. Dowód anegdotyczny to zostaw na #!$%@? trzepaków, równie dobrze churagan mógłby napisać, że Pogaczar tłucze Z2 i dlatego jest super.

Z2 jest super bo mogę obejrzeć mecz i inne gówna, na które nie chce marnować czasu.
Sweet spot jest #!$%@?, ale zawsze lepiej pojechać sweet spot niż nie jeździć nic.
VO2max - JEST KLUCZOWY.

Myślałem, że to taka retoryka na tagu, że trolujemy ( ͡º ͜ʖ͡