Wpis z mikrobloga

Przy okazji afery z #sii pojawiał się wątek rankingu "Great Place to Work". Myślałem kiedyś, że fajnie że ktoś takie rzeczy ankietuje i sprawdza i w ogóle. Dopóki nie popracowałem w miejscu, które chyba zawsze było w top10 i w 2022 widzę, że ma miejsce 8. A chodzi o 3M we Wrocławiu (typowe back-office, GPTW nikt nie robi na części produkcyjnej która też się tu znajduje).

Otóż to 3M z 8. miejsca np. od pół roku regularnie redukuje etaty w regionie zapowiadając za każdym razem redukcję o np 100 osób, czasem 400, czasem 1200 - ale przełożeni nie mówią prawie do ostatniej chwili czy akurat padnie na ciebie xD A to wszystko ze względu na outsource który aktualnie podpisali z jakimś kolejnym hinduskim IT-kołchozem (zapewniając wcześniej, że nie ma co się martwić i to będzie support dla nich a nie zastępstwo). Za 3 lata kolejny Vice President of Kije w Dupie obierze sobie własny kamień milowy w postaci pozbycia się niewydolnego outsource, żeby jego następca mógł zredukować koszt robiąc outsource ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Póki co w historii firmy ten cykl zamknął się już 2 razy.



#pracbaza #korposwiat #wroclaw
oliwkowemydlopodprysznic - Przy okazji afery z #sii pojawiał się wątek rankingu "Grea...

źródło: comment_1670279090gFiZrUviafOzsRpJisQgIb.jpg

Pobierz
  • 17
@dizzy126: @oliwkowemydlopodprysznic: I nie wiem czy dobrze pamiętam, ale miałem chyba pytanie typu "czy uważasz, że firma robi wystarczająco dużo aby zapewnić różnorodność w firmie" czy coś takiego, może złego słowa użyłem, ale chodzi ogólnie o rasę, płeć itd.

I nie można odpowiedzieć, że ma się to w nosie, tylko odpowiedzieć czy robią dużo w tym temacie xD Jeśli zaznaczę, że nie robią nic, co nie jest dla mnie czymś
@dizzy126: Aaa zapomniałem dodać! W 3M nie ma premii rocznej, tylko biorą ci za każdym pay-dayem 1,67% z miesięcznej wypłaty jako haracz który albo wzrośnie powyżej tego co zabrali (wraz z pozytywnymi wynikami finansowymi firmy - na które jak wiadomo masz gigantyczny wpływ jako np. szeregowy klepacz excela) albo zmaleje XDD
@oliwkowemydlopodprysznic ja przeżyłam 4 i za każdym razem były omawiane te same problemy xDD oczywiście były wdrażane action plany, które jak widać przynosiły mierny skutek, skoro rok później to samo wychodziło źle xd
niemniej pracowało mi się tam nienajgorzej