Wpis z mikrobloga

Jak to było? MS nigdy nie podniesie cen, przecież to prokonsumencka firma, nie to co to $0ny pazerne. Jeszcze tylko podwyżka cen konsoli i abonamenciku i już niedługo "Eeeeee, Seba - już nie lubimy Microsoftu" ( ͡º ͜ʖ͡º)


@pionic: W przypadku gier MS nie ma to aż takiego znaczenia skoro gry będą w gamepass.
No tak, jak MS podnosi to bez znaczenia. Jak Sony podnosi to Reeeeeeeeee pazerne złodzieje ( )


@pionic: Miałoby znaczenie jak by nie było GP. Przy GP jednostkowa cena gry nie ma takiego znaczenia. Bo jak nie chcesz to nie płacisz tych 70$ tylko kupujesz abonament, często z taniej z kodu na np. miesiąc i grę ogrywasz. Co prawda w przypadku dużych gier jak Starfield, jesli
@Variv: No tak, płacisz 55 zł miesięcznie, albo kupujesz grę, przechodzisz i sprzedajesz z jeszcze mniejszą stratą niż te 50 zł. Ale wystarczy dać „tani” abonament i każdy łyka, ten sam mechanizm z 500+
No tak, płacisz 55 zł miesięcznie, albo kupujesz grę, przechodzisz i sprzedajesz z jeszcze mniejszą stratą niż te 50 zł. Ale wystarczy dać „tani” abonament i każdy łyka, ten sam mechanizm z 500+


@pionic: No konsolowcy mogą sobie gry sprzedawać to ok, niech tak robią. - wzrost ceny tego nie zmieni, czy to wzrost ceny na PS czy to wzrost ceny na Xbox, tematu nie ma. Na PC jest gorzej bo
@Variv: Nie kupuje i sprzedaje, bo od paru lat gram już na PC. Jednak pamiętam jazdę po Sony i innych firmach za podwyżki gier, a jak przyszło do MS to jest cicha zgoda. W ogóle mnie to nie dziwi, ważne że Game Pass za 4 zł dajo, bo inni to nic nie dali - skąd to można znać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Poroniec: @vulcanitu: ah no tak bo pisanie, ze zrobia to kiedys ale nie w swieta jest oczywistoscia, ze zrobia to po zaraz swietach. tak jak wiele osob jadacych po sony przy podwyzce.
troche jak gadka todda howarda ktory mowil, ze nie bedzie eksluzywnosci a teraz gada, ze starfield zawsze byl tworzony glownie z mysla o xboxie
@pionic: Sony podniosło ceny? Absolutnie antykonsumenckie zagranie, psucie rynku gier, reeeeeee!
MS podnosi ceny? Nie wiem, nie pamiętam, nie interesuję się, mam gamepassa z Argentyny więc mnie to nie dotyczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@greven: Dzisiaj zielona banda cichutka, szkoda, że wcześniej tacy wygadani byli. Brakuje tylko tego jestemkoksupotężny aka karate koks z PPE, dzisiaj chłop ma wolne chyba od pracy w dziale marketingu MS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pionic: w tym przypadku jest inaczej, bo gry na premierę trafiają do gamepassa i masz wybór — kupujesz za 300 zł i sprzedajesz lub bierzesz abonament (lub już go masz) za 55 zł lub taniej i grasz, proste. U Sony gry na premierę nie trafiają do plusa. Z tym odsprzedaniem gry za mniej niż 55 zł nie jest tak kolorowo — Ragnarok kupiony za 299 poszedł za 240 ( ͡°
@pionic: literalnie jeden z podlinkowanych artykuł w powyższej publikacji ( ͡º ͜ʖ͡º)


I do think at some point we'll have to raise the prices on certain things, but going into this holiday we thought it was important to maintain the prices.

@Poroniec Przecież w tą tym screenie mówi o cenie sprzętu i abonamentu. Nie mówi nic o cenie gier.