Wpis z mikrobloga

Obejrzałem sobie #dahmer 'a w końcu i od razu po nim #thewatcher

Murphy daje radę. Ten pierwszy to chyba najlepsza rzecz jaką widziałem z gatunku film/serial o seryjniaku.

Peters całkiem dobry choć moim zdaniem wykreował postać trochę zbyt podejrzaną, gdybym takiego spotkał to nie wzbudzałby we mnie zaufania a jednak typ był na tyle "czarujący" w rzeczywistości, że trochę tych ofiar do siebie zwabił.

Za to Jenkins w tym serialu jest fenomenalny. Od razu po seansie obejrzałem trzyodcinkowe Rozmowy z mordercą żeby sobie porównać jak odwzorowano chociażby mieszkanie czy postacie. Wiadomo, że są różnice chociażby z tą sąsiadką czy zbędne totalnie elementy jak sugerowanie, że to policjanci dzwonili odnośnie odszkodowań ale generalnie wyszło naprawdę dobrze. Jestem ciekaw ile osób widząc w sądzie kobietę w koszulce 100% BLACK pomyślało sobie "oho, typowy #netflix" a tu zdziwko bo praktycznie cała rozprawa z mowami końcowymi czy tą koszulką odwzorowane bardzo wiernie (szkoda jedynie, że zostawili Dahmerowi okulary).

No i oczywiście trzeba wspomnieć o ścieżce dźwiękowej która naprawdę potrafi wzbudzić spory niepokój. Lubię tego słuchać.

Mam tylko nadzieję, że za rok na Pyrkonie nie będzie masy idiotów ucharakteryzowanych na Dahmera.

-----

A co do #obserwator - tu już dużo luźniejsze podejście do sprawy Obserwatora z Westfield i właściwie równie dobrze mógł to być kolejny sezon #americanhorrorstory . Muszę sprawdzić jakie tam sprawy zostały poruszone poza oczywistymi jak Obserwatora z Westfield czy Johna Lista (swoją drogą też bardzo ciekawa sprawa w serialu nawet nieźle odwzorowana jesli chodzi o samo zabójstwo). Ale generalnie to był dla mnie takli vibe pierwszego sezonu #ahs - na koniec trochę przekombinowane jednak. Ale czekam na kontynuację.

#truecrime #seriale
josedra52 - Obejrzałem sobie #dahmer 'a w końcu i od razu po nim #thewatcher 

Murp...

źródło: comment_16702368198IyMZqfHYZjSWUZ7YZSH3h.jpg

Pobierz
  • 6
@josedra52: Jako pasek różowy muszę wyznać, że Evan Peters był aż zanadto czarujący w roli Dahmera ( ͡° ͜ʖ ͡°). Myślę, że Złoty Glob to dla niego w tym roku pewniak. A co do Obserwatora faktycznie - historia, charakteryzacja, sposób prowadzenia narracji spokojnie mogłyby stanowić kolejny sezon AHS. I myślę, że lepiej by się to oglądało niż tę prawilną 11 część AHS:NYC, która z kolei nie ma
@Truska1: Ja sobie teraz zrobię rewatch AHS, kiedyś oglądałem z kompelą, doszliśmy do połowy Apocalypse, ona stwierdziła, że już nie chce oglądać i tak jakoś odpuściłem. Obejrzałbym i AHStories ale opinie nie zachęcają.

Ciekawi mnie o czym będzie 2 sezon Obserwatora bo Potwór pewnie wróci z Gacym i nie zdziwię się jak w rolę wcieli się ten sam aktor który w AHS grał najpierw klauna a później właśnie Gacyego (o ile
@josedra52: Ja zaczęłam rewatch całej antologii AHS w Halloween i elegancko się wyrobiłam akurat do grudnia. Od czasu do czasu w ciągu roku lubię sobie jeszcze dodatkowo któryś z ulubionych sezonów odświeżyć. Także jak masz chęć na AHStories to się nie ma co sugerować opiniami innych, zawsze można przerwać oglądanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do Obserwatora na razie nic jeszcze nie wiadomo, a Potwór na 90%