Wpis z mikrobloga

#lodz #komunikacjamiejska xD

"W 2014 Hanna Zdanowska ogłosiła - Łódź będzie miała najlepszą komunikację miejską w Polsce. W 2022 brzmi to jak ponury żart - zamknięte jest 32% torowisk w mieście, migawki są najdroższe w Polsce, a jednorazowe droższe niż w stolicy, łódzkie tramwaje są trzecie najwolniejsze w kraju.

Łódzka komunikacja miejska leży. 10% torowisk jest zamknięta ze względu na remont - pozostałe są zamknięte albo ze względu na fatalny stan torowiska, albo ze względu na fatalne rozplanowanie remontów, które uniemożliwiają poruszanie się po tych odcinkach. Postanowiłem zrobić mapkę jak łódzka sieć tramwajowa będzie wyglądać od jutra, kiedy zamkną Legionów, a przez to też odetną tramwaje na Gdańskiej. Przyznam, że sam się przeraziłem, kiedy zobaczyłem efekt końcowy. Po 1/3 torowisk w mieście nie jeżdżą tramwaje.

Odcięcie dziesiątek tysięcy łodzian od komunikacji tramwajowej na lata spowoduje trwałe zniechęcenie się do zbiorkomu. Stojący w korku autobus zastępczy, wijący się między dziesiątkami pozamykanych ulic nie jest dobrą alternatywą dla tramwaju."

źródło
firebwoy - #lodz #komunikacjamiejska xD

"W 2014 Hanna Zdanowska ogłosiła - Łódź będz...

źródło: comment_1670226575mxwsHoPxUcXt5vkTP2DyDS.jpg

Pobierz
  • 75
@uszyk90: Potwiedzam każde słowo.
W tym mieście nie da się już żyć. Kiepska komunikacja między dzielnicami i dzielnic z centrum to nasze dziedzictwo po różnych koncepcjach urbanistycznych w PRL (w dużym skrócie - centrum miasta planowano postawić od nowa). Ale przez te 30 lat III RP nikt nie zrobił nic żeby poprawić infrastrukturę, poza bzdetami typu rów przez centrum, który prawie całą dobę prowadzi do korka przed Włókniarzy. Teraz dochodzi jeszcze
Mieszkam na starym polesiu i tu jeszcze nie ma takiej tragedii, bo zarówno do manu czy na pietryne dojdę z buta w 10-15 minut, czasami jadę do Rzgowa do rodziców to też całkiem szybko przelatuje autem(max 25 minut w godzinach szczytu), ale nie wyobrażam sobie mieszkania np na dąbrowie czy bałutach XD

A teraz jeszcze narzeczona zmienia prace, i przed 8 ze starego polesia na lodową będzie jechała z 15 minut dłużej
@Immun:

a ty jaki masz genialny plan i wiedzę


Doedukuj się najpierw w temacie, poczytaj jakieś źródła, a jak już odkryjesz ze nie ma „genialnych planów” i „jedynej słusznej komunikacji”, to bedziemy mogli podyskutować o transporcie miejskim.
e jest niby różnica 20 sekund pomiędzy kupnem biletu, a rozpoczęciem kontroli.


@moczy_morda: z 3 lata temu miałem identiko sytuację. Lecz jest ona w pełni do wygrania jeśli będąc w takiej sytuacji myśli się na chłodno, a nie emocjami. Kontroler rozpoczynając kontrolę ma obowiązek skasować swój "bilet" ( czyt. zwykła kartka papieru wielkości biletu ) tak aby mieć potwierdzenie godzinowe rozpoczęcia danej kontroli. Jeśli tego nie zrobi tylko jaśnie Pan/Pani sobie