Wpis z mikrobloga

#lodz #komunikacjamiejska xD

"W 2014 Hanna Zdanowska ogłosiła - Łódź będzie miała najlepszą komunikację miejską w Polsce. W 2022 brzmi to jak ponury żart - zamknięte jest 32% torowisk w mieście, migawki są najdroższe w Polsce, a jednorazowe droższe niż w stolicy, łódzkie tramwaje są trzecie najwolniejsze w kraju.

Łódzka komunikacja miejska leży. 10% torowisk jest zamknięta ze względu na remont - pozostałe są zamknięte albo ze względu na fatalny stan torowiska, albo ze względu na fatalne rozplanowanie remontów, które uniemożliwiają poruszanie się po tych odcinkach. Postanowiłem zrobić mapkę jak łódzka sieć tramwajowa będzie wyglądać od jutra, kiedy zamkną Legionów, a przez to też odetną tramwaje na Gdańskiej. Przyznam, że sam się przeraziłem, kiedy zobaczyłem efekt końcowy. Po 1/3 torowisk w mieście nie jeżdżą tramwaje.

Odcięcie dziesiątek tysięcy łodzian od komunikacji tramwajowej na lata spowoduje trwałe zniechęcenie się do zbiorkomu. Stojący w korku autobus zastępczy, wijący się między dziesiątkami pozamykanych ulic nie jest dobrą alternatywą dla tramwaju."

źródło
firebwoy - #lodz #komunikacjamiejska xD

"W 2014 Hanna Zdanowska ogłosiła - Łódź będz...

źródło: comment_1670226575mxwsHoPxUcXt5vkTP2DyDS.jpg

Pobierz
  • 75
Wygodnicki Polak musi mieć przejście co 50m + najlepiej sygnalizację do tego + przystanek co 150m.


@FanaticoRosso1910: I mówi to ktoś z perspektywy ciepłego fotela kierowcy. Nic lepszego już dzisiaj nie przeczytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ajuto00 ja to mówię z perspektywy pieszego, który dość długo korzystał z MPK i z perspektywy kierowcy. Większość życia mieszkałem na Dąbrowie, gdzie przejścia na osiedlach muszą być, dosłownie co kilkadziesiąt metrów.
Teraz mieszkam za granicą i gdy jestem w Polsce (bo to nie tylko problem Łodzi) ti właśnie to wygodnickie podejście do pieszego strasznie wydłuża jakiekolwiek przejazdy po miastach. Dla pieszego też to nie jest na rękę, bo więcej przystanków, świateł
Czyli uniemożliwianie poruszania się po odcinkach które nie są remontowe bo nie da się do nich dojechać przez remont innej części torowiska jest czymś strasznym?


@jarqos: Tak. Zwłaszcza kiedy te odcięcia są spowodowane dziadostwem (Kilińskiego do Dw. Chojny) albo pomimo końca remontu tramwaj nie wraca (vide Śląska).

Jazda autobusem zastępczym zniechęca do komunikacji miejskiej?


@jarqos: No zniechęca. Autobus częściej stoi w korku, często zmusza do dodatkowej przesiadki, jedzie mniej płynnie
Szkoda strzępić ryja na transport w tym mieście, właściwie jedynie kolej trzyma poziom (mam szczęście widzieć stacje niemalże z okna i dojazd na Fabryczny w kilkanaście minut). Chłop potem wyjeżdża gdzieś do cywilizowanego kraju (albo nawet do Warszawy) i dziwi się oczywistymi rzeczami typu że autobus wieczorem jeździ częściej niż co 20 minut, tramwaj nie stoi w korku ani na światłach, jest metro czy że istnieją sensowne drogi.
@Immun: mieszkam w Warszawie, Bus Pasy, metro oraz tramwaje z zieloną falą robią swoje. Odjazd metra co 3 minuty, odjazd autobusów co 5 minut. I to wszystko za 98 pln miesięcznie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dlugi-gr: ja lubię sobie wsiąść rano do samochodu, jak jest zimno czy jak pada to sobie włącze ogrzewanie, a jak jest upał to klimę, odwiozę dzieci pod samo przedszkole czy szkołe, włącze sobie muzyczkę, czy zadzwonię do klienta i ruszę do pracy, wszystko siedząc w wygodnym fotelu własnego auta, nie musząc czekać na przystanku a potem stać 20 czy 30 minut w autobusie w tłoku, a po pracy skoczę jeszcze do
@firebwoy: dodajmy do tego rozlatujący się tabor, w ogromnej mierze to wysokopodłogowe Konstale pamiętające Gierka, a "nowe" tramwaje to te sprowadzone z demobilu z reichu które miały iśc na żyletki. Ktoś powinien za takie działania odpowiadać karnie bo to już jest przegięcie pały
  • 1
@firebwoy mnie też irytują te kursy wariantowe jakieś 53a 53b 53c 53d efghijkqwerty Może i fajnie ale dla osób spoza Łodzi to ciężko się w tym odnaleźć. Chcesz sobie na własną rękę rozkład sprawdzić i się okazuje że autobus jedzie w 6 relacjach.

Poza tym autobusy też jeżdżą niezbyt często w porównaniu do innych miast (mówię o weekendach). Nie wiem czy tam teraz jakoś kolej działa ale z punktu widzenia tramwajów/autovosow to
@firebwoy: przez całe życie mieszkałam na obrzeżach miasta - dojazd do centrum zajmował mi około 45 minut. Rok temu przeprowadziłam się na Bałuty - dojazd do centrum nadal zajmuje mi około 40 minut (°°
@Immun: Dobrze zaplanowane miasto i działająca komunikacja miejska powoduje, że przestajesz potrzebować auta, bo wszystko masz pod ręką, a jak nie to zbiorkomem dotrzesz tam szybciej niż samochodem