Wpis z mikrobloga

Eh, ta cała afera z #obowiazkowecwiczeniawojskowe wybitnie świadczy o niskiej średniej wieku na wykopie. Wygląda na to, że nikt już nie pamięta czasów, kiedy trzeba było uciekać przed WKU. Wszyscy się przyzwyczaili, że jest ładnie i przyjemnie. Poszanowie praw człowieka, zero kręcenia wora, można robić ze swoim życiem to co chcemy, nie trzeba nawet wychodzić z piwnicy. A tutaj takie boom!

No cóż, nic nie jest dane na zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Owszem, moim zdaniem obowiązkowa służba wojskowa łamie podstawowe prawa człowieka, ale to nie znaczy że ktoś będzie się tym przejmował. Życie jest okrutne i dojedzie każdego. O swoje trzeba walczyć. A jako trzydziestoletni boomer mam wrażenie że pokolenie Z / alpha / czy inny epsilon miało zawsze wszystko podane na tacy i przez to ma problem z rozwiązywaniem najprostszych problemów. Jeśli dołożymy do tego zamiłowanie Polaków do bycia oszukiwanym na każdym przez polityków każdej opcji, to mamy to przepis na tragedię.

No cóż, jeśli dawaliście się dymać politykom w przenośni, to teraz może ktoś wydyma Was dosłownie. Niech Wam tylko mydło spadnie pod prysznicem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 48
@groman43: No zajebiście te zetki mają wszystko podane na tacy, mieszkania niedostępne, praca za 3k netto, stare dziady chcą im układać życie, zaglądać do łóżek i macic, a teraz jeszcze mieliby iść obowiązkowo na tarzanie się w błocie. Srajfony i tiktoki to nie wszystko. Też jestem po 30. i akurat zawieszenie poboru było dla mnie wspaniałą wiadomością i jedynym punktem, który był w stanie przekonać mnie do głosowania na PO.
@zgubilem-konto: A myślisz że inne pokolenia miały lepiej? Ludzie wchodzący w dorosłość w szalonych latach '90, kiedy to nie tylko inflacja kręciła się w granicach 20%, ale również bezrobocie było grubo powyżej 10%? Albo ludzie którzy musieli sobie radzić w stanie wojennym i stać w kolejce po srajtasmę?
Eh, ta cała afera z #obowiazkowecwiczeniawojskowe wybitnie świadczy o niskiej średniej wieku na wykopie. Wygląda na to, że nikt już nie pamięta czasów, kiedy trzeba było uciekać przed WKU. Wszyscy się przyzwyczaili, że jest ładnie i przyjemnie. Poszanowie praw człowieka, zero kręcenia wora, można robić ze swoim życiem to co chcemy, nie trzeba nawet wychodzić z piwnicy. A tutaj takie boom!


@groman43 Zrobiłeś chochoła tylko po to, by przyjąć postawę starego mędrca?
@groman43

mam wrażenie że pokolenie Z / alpha / czy inny epsilon miało zawsze wszystko podane na tacy


Co #!$%@?? Człowieku, oni są najbardziej w dupie. Jeszcze jak Ty wchodziłeś w dorosłość wizja kupna własnego kąta w kilka najbliższych lat nie była dla Ciebie niczym innym jak planowaniem przyszłości. Dla młodych obecnie to jedynie bujanie w obłokach. Obecne pokolenie ma dużo ciężej niż miałeś Ty.
@groman43: Należy przypomnieć, że było powszechne przekonanie iż kto nie był w wojsku to nie jest facetem. Wielu bananom by się przydała lekcja pokory podczas fali.
@Flypho: @Halbr: Rocznik '89 here, ostatni objęty obowiązkowym poborem. Co więcej, sam chciałem iść do wojska, a konkretnie studiować na WAT. Kiedy WKU wysłała mnie na dodatkowe badania okazało się, że jak to ujął lekarz „komisja miała oczy bardzo głęboko w dupie” i z mojej kategorii A zrobiła się D.
Tylko wśród patusiarni.


@donaldJretard: Każdy ocenia wg swojego środowiska. Ja widziałem zmianę zachowania u szwagra - wyprostowana sylwetka, oszczędność w słowach, powaga i zdecydowanie w działaniach.
Czyli przyznajesz się do bycia patusem ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Bo


@donaldJretard: Takie pato rodziny się zdarzały w środowisku szkolnym dzieci i nawet się z takimi ludźmi człowiek przyjaźnił, ale szybko się okazywało, że to nie ten poziom, więc nie. Programista xx+ here

Ja też tego poboru unikałem, ale faktem jest, że to była w pewnym stopniu szkoła charakteru. Jak mówię - widziałem pozytywną zmianę u szwagra
No zajebiście te zetki mają wszystko podane na tacy, mieszkania niedostępne, praca za 3k netto,


@zgubilem-konto: Tego właśnie nie potrafisz zrozumieć (i to nie twoja wina). Pokolenie co musiało uciekać przed WKU na żadną pracę nie mogło liczyć bo bezrobocie sięgało 30% a mieszkania były równie niedostępne. Większość pierwsze kupiła dopiero w okolicach 30 rż.
Jeśli dzisiaj pracujesz za 3k netto to już jest wyłącznie twoja wina. taka prawda.