Wpis z mikrobloga

@Umbrella_Corporation_ na wykopie pracują obce wywiady, mające na celu osłabienie polskiego wojska, bo jak inaczej to zanwac? Orka na Orlen(akurat ekonomiczne, gospodarcze osłabienie, bo jeśli BP czy Shell zarabia to ok, ale jak polska firma to już blee) , na szkolenia wojskowe
  • Odpowiedz
@Umbrella_Corporation_: jeśli oddaje się 60% dochodu na tę hydrę niewyżytą to racjonalnym, zdroworozsądkowym stanowiskiem jest oczekiwanie że wystarczy to do zapewnienia wszystkich potrzeb obronnych kraju

ograniczcie moje podatki do 15% to mogę bez problemu słuchać rozkazów jakiegoś trepa przez 30 dni w roku
  • Odpowiedz
  • 0
@tyrytyty To zrozumiała argumentacja, ale na takiej Ukrainie większość stanęła ponad tym, i broni się całe państwo.
U nas też by pewnie tak było, gdyby przyszło co do czego...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Umbrella_Corporation_: to zakładaj bagnet na szabelkę i w stalaku wzór gówno biegnij na russssskich.
A ja biorę bilet na malediwy i patrzę jak na yt ktoś wrzuca filmik, jak to rezerwista zginął w głupiej akcji na ćwiczeniach bo pół kompanii było #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Berkel_88: najwyzsza pora sie do czegos pezykleic, bo odklejony jestes mocno.

Mieszasz temat cwiczen wojskowych, z prawidlowa orka na orlen ktory jest narzedziem do krycia dziury budzetowej przez rzadzacych bez liczenia sie z wlasnym narodem i do tego dokladasz wykop i obce wywiady.

Chyba troche (heh) przeceniasz wartosc strony internetowej na ktorej wlasnie jestes.
Juz nawet pomijajac racjonalne myslenie i wysnuwanie wnioskow ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Berkel_88: Orlen to sposób rządu na pozyskanie kasy z pominięciem kontroli parlamentu, do tego oszukuje z cenami paliw (zobacz nową reklamę, na cenę paliwa podobno nie wpływa marża monopolisty) i staje się firmą medialną zajmującą się propagandą.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze myślę, że wzbudzanie niechęci wśród młodego pokolenia do ćwiczeń wojskowych może być na rękę wrogowi naszego państwa. Dwa, to łatanie dziury budżetowej poprzez wysoka marżę na paliwa, przez co zdrożało wysztko co jest zależne od transportu, jest w dużej części spowodowane przez samo społeczeństwo, które tak ochoczo sięgało po hajsy z tarcz antykowidowych, znam tkaie przepadki kiedy to się faktycznie należało, ale i takie i to w dużej większości niesłusznie
  • Odpowiedz
@Berkel_88: ale co chcesz wzbudzac w mlodym pokoleniu?
Kto chetnie i z piesnia na ustach pojdzie przymusowo (podkreslam) na takie cwiczenia?
Pomijam ze to poki co mikronowa wrecz ilosc w skali kraju. Kto jest chetny i zgadza sie na przymus?
W dodatku pojawiaja sie informacje, o koniecznosci zlozenia przysiegi wojskowej, na koniec tej zabawy.

Tu nie trzeba obcych podszeptow i wywiadu, zeby dodac 2 do 2 i wiedziec jaka bedzie reakcja potencjalnych beneficjentów
  • Odpowiedz
@PurpleHaze odniosę się do ostatniego tylko akapitu.
Być może xle się wyraziłem, niedostatecznie jasno. Pisałeś o łataniu dziury budżetowej, a skąd ta dziura? Między innymi z dodatków z tarcz, 13, 14 itp. dodatków. Kto dostawał te dodatki? No bo jak dajo to trza brać, tylko frajer by nie brał.
No to mamy teraz co mamy
  • Odpowiedz
“Polacy chcą niepodległości,


@Umbrella_Corporation_: Ja mam to mniej więcej gdzieś. Jestem tutaj bo niewygodnie byłoby się przeprowadzać - ale gdyby tylko państwo sobie wymyśliło by mnie zmuszać do jakichś ćwiczeń, to już mnie tu nie ma. I moich podatków oczywiście. To nie ja osiągam jakieś korzyści z tego państwa, tylko odwrotnie, lol. Więc powodzenia.
  • Odpowiedz