Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy, jak nie od roku, codziennie po raz czy dwa razy jakiś bot wrzuca te same ogłoszenia z samochodami za 1/2 ceny na olx/otomoto z linkiem do jakiejś strony, zapewne klasyczne wyciąganie kasy na zaliczkę w celu rezerwacji.
I przez te kilka miesięcy olx jeszcze nie wpadło na metodę jak to zablokować. xD
Te ogłoszenia są wrzucane non stop z tymi samymi cenami, z tymi samymi zdjęciami. Ja się średnio znam, ale zaczął bym od automatycznego blokowania ogłoszeń z tymi konkretnymi zdjęciami bo domyślam się, że po adresie ip itd się nie da.
Ciekawe ile osób na ten myk już wydoili, bo gdyby nikt się nie łapał to raczej by nie wrzucali tego.

#olx #otomoto #oszukujo
WybuchowyCzajnik - Od kilku miesięcy, jak nie od roku, codziennie po raz czy dwa razy...

źródło: comment_1670187374mGjmT0aZA6lyrxfNkJh9HL.jpg

Pobierz
  • 7
@WybuchowyCzajnik: sorry czajnik ale LOL z Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Roboty scrapuja (sciagaja) numery z ogloszen od zawsze, nie zablokowali jakas przyjazna "kapcia". Pozniej atakuje polglowkow IT przez WhatsUp. I #!$%@? nic... a bledow typowo "hinduski programista z najnizszej kasy" jest na OLX duzo, nikt z tym nic nie robi. Oni maja #!$%@? na to, hajs sie zgadza. A taki casus. Sprzedaje cos za 10zl. Proponuja
@WybuchowyCzajnik: wyszukiwarka to mega pain in the ass, szukam czegos co juz wyszlo z sprzedazy i musza byc 2-3 slowa uzyte i dupa... pokazuje opisy gdzie jest jedno, totalny spam. Zmniejsza to sprzedaz co nie? Ale maja to w #!$%@?. PDF sie z rok bedzie zle drukowal, na cala A4. Bylo dobrze, #!$%@?, z repo nie przywrocili starego kodu. Dostalem ja i dziewczyna wlasnie paczki z MEGA POTEZNA etykieta na cala
@WybuchowyCzajnik: klasyk. Otomoto i olx to prawdziwy śmietnik, skręca mnie jak musze poszukać auta, a niestety otomoto z olxem są monopolistami w tej kwestii i ciekawych ogłoszeń próżno szukać na innych portalach. A nie robią nic z tym z pełną premedytacją, bo boty napychają im kabanę do kieszeń, żenada, ale co możemy zrobić?