Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 119
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #sieradz #ochota

Wyjaśnienie dlaczego poza mirko (media, znajomi) jest prawie cisza w temacie.

Jest kilka potwierdzonych wezwań na szkolenia (w Sieradzu na miesiąc, w Warszawie Ochocie na tydzień). Potwierdziły to trzy gazety, potwierdziła to jednostka w Sieradzu. Tutaj spis: https://www.wykop.pl/wpis/69250783

Na początku ludzie trochę się przejęli, ale teraz ucichło. Głównie tylko na na mirko pozostały śmieszki, a tak reszta ma już temat gdzieś. Dlaczego?

1. Przeczytali, że to tylko w Sieradzu, bo to "nadgorliwa jednostka", uważają, że to ich nie dotyczy. O szkoleniach w Warszawie Ochocie nie jest tak głośno.

2. W artykule z potwierdzeniem z jednostki w Sieradzu jest napisane, że powołują tylko wybranych specjalistów. Każdy myśli, że akurat ich specjalność, to nie jest ta, która będzie powoływana.

by zostać powołanym na ćwiczenia usłyszeliśmy, że [...] osoba powołana "musi zostać wytypowana w tej konkretnej specjalności, którą ma w pracy cywilnej".


https://www.salon24.pl/newsroom/1267867,wielu-z-nas-moze-pojsc-na-obowiazkowe-cwiczenia-wojskowe-salon24-to-potwierdzil

Dlatego zwykli ludzie myślą, że temat akurat ich nie dotyczy.

Nie obchodzi ich temat dopóki sami (lub ktoś z rodziny: mąż, brat itd) nie dostanie powołania.

Ale wtedy już będzie za późno na działanie.
  • 38
@mk321: Bo kto zdrowy na umyśle wie ze nie powołają każdego, a jak jego akurat powołają to ma wywalone bo to 30 dni przedszkola. Jesteś gruby i nie możesz biegać ? Chociaż udawaj ze truchtasz. No ale już się wykopki boja ze muszą opuścić piwnice.
@Krs90: A nie dobra to lepiej zróbmy full poważne szkolenie, żeby te 30 dni miało swoja wartość, ale taki dojazd fizyczny dostaniesz, bieganie,wspinanie,bieg w pelnym oporzadzeniu na orientacje ze bedziesz wolal "przedszkole"
@Hellgard: Tak to powinno wyglądać bo chętnych bankowo znalazłoby się sporo, ale pod jednym warunkiem.
Powinno być DOBROWOLNE. Na tych szkoleniach jedyne co się nauczysz to musztry żeby ładnie zaprezentować się na przysiędze jak generał przyjedzie, tyle. Broń to przez szybę zobaczysz albo jak prezentację w powerpoince odpalą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Hellgard: nie mnie oceniać czy to dobre czy złe. Ja osobiście bym nie chciał iść użerać się z patologią i mieć miesiąc w plecy w pracy.

@Shever: duże media się nie interesują, bo ludzie się nie interesują, więc nie warto poświęcać czasu na ten temat. Małe media zobaczyły szansę na wybicie się na temacie, więc się zajęły tematem. Są 3 niezależne artykuły z potwierdzeniami. No ale co z tego? Nic.
@mk321: te naszefm mi deko śmierdzi fest albo po prostu naczelnik w Sieradzu jest nadgorliwy i po prostu bierze jak leci i wykorzystuje nową ustawę aby mu się lista aktywnych rezerwistów zgadzała, bo jak ktoś pisał w zielonej górze nic nie planują wysyłać
nie wiem, były różne komentarze. Od 60% minimalnej/średniej pensji, poprzez jakieś stałe kwoty, do wyrównania pensji. Jeszcze nikt nie wie.

Na Esce piszą, że dziennie:

szeregowy – 117,13 zł.

https://www.eska.pl/slaskie/wojsko-polskie-daje-wezwania-na-cwiczenia-wojskowe-2022-sa-obowiazkowe-i-platne-aktualizacja-02-12-aa-piej-gr8B-pune.html

Ale to chyba tylko zgadywanie.


@mk321: Czyli nie dsc ze mnie ubezwlasnowolnia to jeszcze okradna. Co za chlew :/

Nie ma szans zeby dali wyrownanie pensji. Samej diety mam 49E/mc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Shever: to jak nasze.fm ci nie pasuje (chociaż masz też wywiad dźwiękowy z szefem jednostki - wtedy mniej istotne co to za gazeta), to jest jeszcze salon24.pl i eska.pl (to ostatnie to większa gazeta, ale napisane ogólnikowo i nie ma wspomnienia o Sieradzu).
Duże media jeszcze nie chwyciły tematu. Kilka wezwań to chyba jeszcze za mało dla nich.
@Grzegorzfloryda420: albo po prostu trafiło na jednego wykopka i tyle xD tylko dalej mi śmierdzi fest ta przysięga bo te 33dni to #!$%@? jak miałby być tylko normalne ćwiczenia pewnie ze 20 dni byś siedział w pokoju i się nudził, bardziej jestem skłonny uwierzyć w te 7dniowe bo u matki w pracy też typa zawołali na ćwiczenia 7 dniowe w marcu