Wpis z mikrobloga

Witam, chcę zakupić jakiś komputerek żeby postawić na nim #proxmox #homeassistant #grafana #pihole #supla mam na oku dell’a #optiplex w obudowie micro. Nie mogę się zdecydować która wersję oraz z jakim procesorem kupić ze względu na ich mnogość. Nie mogę znaleść nic sensownego na temat prądożerności tego sprzętu. Dlatego proszę was o pomoc w tym temacie. Chyba że jest jakiś inny sprzęt co to uciągnie będzie energooszczędny i zmieści się do szafy rackowej. Budżet to 1000 zł chyba że warto dopłacić to maks 1500 zł.
  • 3
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szukam_Mirabelki: niedawno dotarl do mnie taki mini bydlak od majfrienda (nowsza wersja niz w recenzji) :
https://www.servethehome.com/two-fanless-intel-celeron-n5105-4x-2-5gbe-options-reviewed/3/

Golas kosztował około 800zl, dokupiłem 16GB ram, ssd m.2 240GB, wsadzilem starego ssd na sata3 i HDD po USB3. Śmiga na tym proxmox, opnsense, AdGuard, WireGuard, kontenery z HA, NVR na kamerki, samba, transmission i jest jeszcze spory zapas mocy. Nie mam watomierza, ale jezeli wierzyc recenzją to nie powinien brac wiecej niż 15-20W
  • Odpowiedz
@Szukam_Mirabelki: ja w erze chorych cen rPi w tym tygodniu właśnie kupiłem dwie różne platformy używane na allegro, przed chwila postawiłem sobie na mocniejszej (450 zł xD za i3-6100/8gRAM/128gSSD) proxmoxa a w nim HA i ubijam rPi :)
słabsza platforma (jakis terminal HP za 120 zł = 2 rdzenie AMD/4GRAM/16GSSD) IMO bez najmniejszego problemu też sobie radzi
  • Odpowiedz