Wpis z mikrobloga

@qenik: zachęcam do zadzwonienia do WCR w Sieradzu i zapytania się czy są powołania na ćwiczenia. Będziesz miał odpowiedź. Ja takie wezwanie dostałem, ale na razie nie mam na nim szczegółów kiedy i na jaki czas.
  • Odpowiedz
@qenik: dziwisz się, że coś przepychają po cichu jeśli coś jest mało popularne?
Podstawą prawną są nowe rozporządzenia:
1. Art. 5 ust. 1-3, art. 6 ust. 1-3, art. 681 pkt 3, art. 685, art. 688 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 11
marca 2022 r. o obronie Ojczyzny (t.j. Dz.U.2022.2305 ze zm.);
2. § 1 Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia obowiązkowych ćwiczeń
wojskowych z dnia 31 sierpnia 2021
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Madridista98:

1. Nieprawda xD
2. Nieprawda xD
3. Prawda.
4. Mocno nagięte. Nikt nie będzie nikogo "ścigał" za kilka dni obsuwy. Co najwyżej odsetki jakieś do umorzenia po napisaniu pisma wyjaśniającego.
  • Odpowiedz
@Beefandfish: slyszales o czyms takim jak leasing czy zobowiazania wobec film zagraniczych? wiekszosc film leci na leasingach, a co mojego klienta w usa internesuje, ze ide do wojska xD konczy wspolprace, place kary i ide na ulice
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Madridista98: jeśli te ćwiczenia to nie ruskie karmienie trolla to:
- pracodawca nie może wywalić pracownika, który otrzymał powołanie
- Szkoła / uczelnia nie może wywali ucznia / studenta za odbywanie służby wojskowej. J. W.
- Biznes może ucierpieć, bardzo prawdopodobne ale w bankructwo nie wierzę. Co jeśli zachorujesz albo wyjedziesz na wakacje? Też firma pada? Pewnie nawet odszkodowanie wypłacać będą / żołd ale nawet jeśli udowodnisz dochód 100k dziennie
  • Odpowiedz