Wpis z mikrobloga

Ej bo ja takie pytanie mam może powiecie czy to jakiś błąd czy coś xD
Gram Huzajczykami i w sumie żeśmy wchłoneli już cała Strugie i połowę północnego cesarstwa i teraz taka akcja:
Każdy zdobyty zamek czy miasto w głosowaniu zawsze trafia do jednego zioma praktycznie (chyba że jest szansa przegłosować max influencem na kogoś innego ale rzadko kiedy bo zazwyczaj ma 78% poparcia) o co tu chodzi ? Jakoś da się to naprawić ? To powinno tak być ? Żaden inny lord nie ma tyle ziemi xD druga sprawa-skoro podbiliśmy wszystko strugii to dlaczego cały czas są królestwem ? Nie powinni zniknąć ?
Daje zdj włości tego zioma
#bannerlord #mountandblade
NathirMajster - Ej bo ja takie pytanie mam może powiecie czy to jakiś błąd czy coś xD...

źródło: comment_1670078842ycjqP6x2RSe9n5Le8T6Iai.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@NathirMajster: zazwyczaj AI stara się rozdzielać posiadłości wszystkim wasalom w królestwie po równo, dla siebie (jako króla) zbierając około 1,5-2x więcej. plus sprawa tego ile influenca mają pozostałe klany, bo jak mają mało to nie mogą przegłosować korzystnych dla siebie głosowań. jeśli się wypstrykali szybko z influenca to nie dziwne że ktoś kto ma dużo będzie bał dla siebie. generalnie zamierzone, było testowane i działa, nie widać jednak niestety dla
  • Odpowiedz
@NathirMajster: Jakiś mirek zrobił moda do przejmowania królestw, przejrzyj tag. A lenna zdecydowanie nie są rozdzielane równomiernie (a przynajmniej nie tylko), decydująca jest chyba reputacja. Sprawdź czy jakiś bug nie wywalił mu reputacji do góry.
  • Odpowiedz
@NathirMajster: u mnie gdy grałem jako wasal Sturgii (najsłabsza frakcja gdy do niej dołączałem, rozebrani byli przez vlandie i cesarstwo) - za moją pomocą odzyskali swoje tereny i poszliśmy dalej - podbiliśmy pół cesarstwa, całych huzajczyków, część vlandii.

Wtedy nagle wasal Sturgii, który jest w sturgii od samego początku gry (posiada Tyjal od początku gry), a wtedy dostawał masę innych posiadłości po stronie Huzajczyków, praktycznie połowa huzajczyków i część cesarstwa należała do jednego typka - wtedy jeszcze nie byłem tego świadomy.

PEWNEGO DNIA NAGLE SPORA CZĘŚĆ MAPY ZROBIŁA SIĘ HUZAJSKA, mimo że dawno na mapie ich nie było. Wtedy właśnie zorientowałem się że ten jeden typek miał te wszystkie lenna i przeszedł na stornę huzajska (bez sensu, bo to rodowity Sturgijczyk od początku gry... i miał bardzo dobre relacje z całą Sturgią, a z królem chyba z
  • Odpowiedz
@LZBNZ:

no gra jest tak skonstruowana aby nie dochodziło do world conquestu i istniały ciągłe wojny, to nie CK3 czy jakieś inne grand strategy że możesz sobie spokojnie podbijać świat, zwracam uwagę że to de facto gra akcji gdzie masz #!$%@?ć mieczem i podbijać zamki xD
  • Odpowiedz