Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#obowiazkowecwiczeniawojskowe

Parę pytań.

Po pierwsze mam kategorię B, bo tak sobie załatwiłem w razie czego. Nie znam się na wojsku, bo z moim podejściem do rozkazów się tam nie nadaję, zatem:

Jestem rezerwistą czy nie?

Druga sprawa mam studia ukończone o profilu geograficznym, czy takie coś w razie w sprawia, że wrzucają mnie na jakieś radary i inne komputerki, czy #!$%@? na front? XD gdzieś słyszałem, że studia dają od razu awans w hierarchii.

Nie mam nic przeciwko obronności, chciałem iść na szkolenie podstawowe, gdy ogarnę problem z plecami, ale nie siłą, z dupy, bo nagle ustawę pisiory sobie wymyśliły w czasach wojska zawodowego i mam rzucić życie prywatne i zawodowe nagle. Osobiście nie widzę powodu do takiej paniki.

Większy profit by był z prawa do posiadania broni a nie z tych ćwiczeń..
No ale mniejsza. Interesują mnie kwestie w zapytaniach.
  • 8
@FotDK:

Druga sprawa mam studia ukończone o profilu geograficznym, czy takie coś w razie w sprawia, że wrzucają mnie na jakieś radary i inne komputerki,


Tak

Jestem rezerwistą


Tak
@FotDK: podczas odbywania cwiczen wojskowych jestes zolnierzem, wiec odpowiadasz jak zolnierz - Odmowa złożenia przysięgi wojskowej, zgodnie z art. 341 Kodeksu karnego, podlega karze aresztu wojskowego albo pozbawienia wolności do lat 3.