Wpis z mikrobloga

Nowy potencjalny lek na łysienie przeszedł pozytywnie pierwszą fazę badań.

Co jest interesujące w tym leku to sposób jego działania który jest inny niż dostępne na rynku leki. Tl;dr - ten lek "niszczy" receptory androgenowe w skórze i przez to dht nie może uszkodzić cebulek włosów.

Omówienie działania leku od 2:30s.


#lysienie #wlosy #zakola #leki #dermatologia
hansschrodinger - Nowy potencjalny lek na łysienie przeszedł pozytywnie pierwszą fazę...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dobrze że próbują


@hansschrodinger: kiedyś było takie forum lysienie.org, które miało dział kuracje przyszłości czy jakoś tak - też się jarałem że za 10 lat na pewno znajdą lek, 10 lat minęło, strona padła, a leku jak nie było tak nie ma xd

  • Odpowiedz
@elperson: to forum nadal jest, tylko pod inną nazwą.

Nie jesteś jedyny kto tak myślał. Niestety problem okazał się trudniejszy niż wszyscy myśleli. Ten chuop z filmu też tak myślał ;) czasami o tym wspomina na filmach.

Trzeba obserwować co się dzieje, jakie badania trwają i się nie nakręcać. W końcu się uda, nauka idzie ciagle do przodu.

Kto by mógł kiedyś pomyśleć że będziemy używać szczepionek w technologii mRNA
  • Odpowiedz
Postep miras


@hansschrodinger: ta, 10 lat temu też leki miały już leżeć na biurkach w FDA, a szczury odzyskiwać czupryny xd i co? wchodzisz na tag, a ludzie dalej piszą o dzieleniu finasterydu na pół. Jedyne co się zmieniło to to że polskie kliniki zdają się mieć lepszy PR. Popłakałem, w---------m

szczepionka na covid


mam wrażenie że najbardziej ucierpieli ci którzy jej nie wzięli, dostając p-------a na jej punkcie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Towarzysz_Pawulon: Nie oglądałem tego świra, u mnie 0,5 mg Fina totalnie zatrzymało wypadanie włosów. A to co mi wypadło to nie od rośnie przecież jeśli chodzi o przednia linie włosów i zakola, więc tylko przeszczep pozostał a żaden lek przecież nagle nie spowoduje że tam gdzie nie ma już cebulek nagle zaczną rosnąć włosy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hansschrodinger:

Ten lek ma być nakładany na skórę głowy jak minox aby niszczyć tylko tam gdzie tego potrzebujemy.


I dobrze już dzisiaj wiemy, że minox nakładany na głowę wchłanią się nadal do krwi, co więcej prawdopodobnie większość jego mocy to to co właśnie trafiło do krwiobiegu

A minox to co najwyżej ciśnienie ruszy a nie zniszczy recptorów na skórze
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: Kevin to odklejeniec, 10 lat temu pisal ze ma PFS, teraz pewnie by prewencyjne jadl fina jak cukierki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to nie zmienia faktu, ze obejrzyj film zanim bedziesz komentowac xd
  • Odpowiedz