Wpis z mikrobloga

Gruba akcja z tymi wezwaniami. Widziałem, że było też na reddicie, ale obeszło się bez większego zainteresowania tematem.
Czy ćwiczenia wojskowe dotyczą tylko mężczyzn, czy bezdzietne, młode kobiety też przez miesiąc będą musiały się taplać w błocie pod groźbą kary więzienia a następnie były zmuszone do złożenia przysięgi bo inaczej do 3 lat pozbawienia wolności?
Bo nie wiem, choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pieklomezczyzn #pieklokobiet
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 36
  • Odpowiedz
@dzek: porządek dnia wygląda tak:
śniadanie
zajęcia - tutaj różnie: strzelanie, strzelanie na sucho xd, symulator strzelania, inne zajęcia praktyczne (np. ja jestem z regulacji ruchu i mieliśmy ćwiczenia zabezpieczenia trasy przemarszu jednostki na rejon alarmowy, czy zabezpieczenie samego rejonu alarmowego)
obiad i trochę wolnego
apel
zajęcia teoretyczne
po 17 jest już po wszystkim i można jechać do domu na podstawie przepustki stałej. Kolacji jako takiej nie było, w czasie obiadu
  • Odpowiedz
@Adolf_Cartman: Nie wiem, jest to dla mnie absolutnie chore i nie chcę nawet wiedzieć jakie procesy myślowe stały za tą decyzją, ale ktoś zdecydował za nas.

Takie osoby będą szkolone w wymiarze 33 dni, następnie szkolenie kończy się przysięgą wojskową, więc te osoby zostaną docelowo żołnierzami rezerwy, o konkretnych specjalnościach wojskowych — powiedziała kapitan Kwaczyńska.

Źródło: https://www.salon24.pl/newsroom/1267867,wielu-z-nas-moze-pojsc-na-obowiazkowe-cwiczenia-wojskowe-salon24-to-potwierdzil
  • Odpowiedz