Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wyemigrował do Danii i rozpoczął tam pracę jako programista? Rozważam na poważnie wyjazd do tego kraju, jednak nie wiem jak wygląda sprawa z szukaniem pracy przez obcokrajowca. Mam ponad 3 lata doświadczenia. Czy jest możliwe znalezienie pracy, będąc jeszcze w Polsce, a następnie wyjechanie z kraju? Jak dużo pracodawców zgadza się na taki układ? Nie widzę, żeby w ogłoszeniach była wzmianka o "immigration support", dlatego mocno zastanawia mnie ta kwestia.

#dania #programista15k #programowanie #emigracja
  • 13
@WallGuy: Protip: Szukaj pracy w polskich korpo i od razu zaczynaj gadkę o relokacji.

Jest wiele duńskich korpo w Polsce: bec poland, kmd, necompany, eg, sdc, omada, concesia, topdenmark (nie jestem pewien czy maja w pl biuro ale to jest duża it firma), dankse bank i inne banki ze Skandynawii

Wyślij cv, pogadaj z ludźmi, pytaj. Powodzenia.

Dania jest fajna, w wielu rankingach to jest najlepszy kraj do życia.

Co ciekawe,
@rivui: Duńczycy to straszne lewusy i rasiści, nie lubią obcych mimo że udają mega tolerancyjnych. Sama Kopenhaga zimna i wietrzna, bardzo depresyjna. Koszty życia tam to jakiś kosmos, kilkukrotność tego co wydawałem na życie w Pradze po przeprowadzce. Jeśli nie masz na prawdę zakebistej stawki i nie kochasz skandynawskich klimatów to moim zdaniem będziesz się męczył. Aha i jeszcze jedno, Ty jako Polak na 99% możesz zapomnieć o integracji z lokalnymi,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JudeMason: kolega z it?

Pracuje zdalnie dla klienta z norwegii, ucze sie norweskiego nawet bo planuje sie przeprowadzic za pare lat, dlatego pytam

Moje odczucia jak narazie sa pozytywne - nie muszę się za bardzo wysilać żeby klient był zadowolony
@WallGuy @Piekny_Krolewicz : ja wyemigrowałem do DK do pracy w IT (nie jako programista ale senior it pm). wyemigrowałem głównie z powodów ****. Finansowo w PL nie miałem źle, tu myślę, że mam lepiej.

12 lat pracowałem w duńskich firmach (w polskich oddziałach). Prace znalazłem jednak z innej firmie na linkedin. Najpierw 2 rozmowy przez teamsy, pozniej jedna lokalnie na miejscu. Odrazu zaznaczyłęm, że mieszkam w PL i chce się relokować.