Wpis z mikrobloga

Czy niektorzy ludzie tacy po prostu są, ze maja potrzebę tłumaczenia absolutnych podstaw? To chyba dowartościowywanie się.
Mam jednego menedżera, byłego programistę, który niemal codziennie próbuje udowodnić jakim świetnym on był programista.
Pisze absolutne oczywistości, albo (lepiej) rzeczy już nieuktualne.
Przykład:
„Keep in mind that You can use foreach loop instead of for”

Nie wiem skąd miał w ogóle taki pomysł, ale ja zwykłej funkcji for nie używałem od dawna…

Reagujecie na takie rzeczy?

#praca #it #programowanie
  • 18
Mam jednego menedżera, byłego programistę, który niemal codziennie próbuje udowodnić jakim świetnym on był programista.

Pisze absolutne oczywistości, albo (lepiej) rzeczy już nieuktualne.

Przykład:

„Keep in mind that You can use foreach loop instead of for”


@michal_szn: @michal_szn: @Saly:

Dla mnie to micromanager, niech się nie #!$%@? jak masz kod pisać. Od tego jest review. Złap się za jaja i po prostu pogadaj z nim 1-1 że Cię to
@michal_szn: nie znamy twojej sytuacji, cięzko powiedzieć. Najlepiej punktować w taki sposób, że się zgadzasz i tak chciałeś zrobić. Sposób w jaki to zrobisz (stonowany vs #!$%@? się) zależy od twojego temperamentu i jakie relacje chcesz mieć ze swoim menago
@Young_Senior: gość daje rady z dupy, bardzo możliwe, że nie obchodzi go co tak naprawdę zrobisz tylko to, że się pochwalił. Na pewno nie nazwałbym tego micromanagmentem
@Young_Senior: ale nie rozumiesz, że jest duża szansa, że tak jest? To, że gość daje rady z dupy nie oznacza, że zależy mu na tym, żeby te rady zostały spełnione. Trzeba oddzielić to co gość mówi od tego co naprawde chce. Jak jego celem jest micromanagmentem to tak jest. Jeśli robi to tylko po to, żeby czuć się "mądzejszym" to wystarczy mu to, że się zgodzisz przez co się ucieszy, że
co za różnica czy foreach czy for, tak jakby to miało znaczenie inne niż kosmetyczne. Też by mnie irytował.


@Krolik: myślę tak samo jak Ty, tego typu teksty to może by przeszły jakbym był na studiach ale nie w korpo