Wpis z mikrobloga

@teekop:

Zależy to od dostawczy - łącze asymetryczne nie ma żadnego wytłumaczenia technicznego. Jedynie kiedyś (i aktualnie) Neostrada nie mogła oferować łącza symetrycznego.
@Lord_Jim: @teekop: łącze asymetryczne ma wytłumaczenie techniczne. W przypadku usługi 600/60 transmisyjnie nie ma opcji na 600mb uploadu na koncentryku.

1/1gb wymagana innego rozszycia sieci między olt a ont. W dużym skrócie symetryki na światłowodzie pomieszczą mniejsza ilość ont na jedną wkładkę optyczna na olt. W przypadku asymetrykow można upchać większą ilość ont na jedną wkładkę bez wysypywania sieci- więcej klientów na tym samym koszcie.

Neostrada ma / miała możliwości
@czytam_komenty_arka93298_dla_beki:

Na koncentryku nie masz możliwości uzyskania prędkości handlowej 600 mbit. Chyba że mając na myśli "koncentryk" piszesz o przewodzie ethernetowym. Dla mnie nazwa "honcentryk" znaczy technologię HfC - gdzie do modemu podłączony jest przewód antenowy.

Nie chcę prowadzić dyskusji akademickiej na temat wyższości jednych świąt nad drugimi, ale uwierz. Na jednym łączu, które udostępnia Fiberhost jeden operator oferuje 1/1 a inny 10/1. To tylko kwestia provisioningu usług.
@czytam_komenty_arka93298_dla_beki:

600 MB jest do osiągnięcia z palcem w nosie ponieważ standard docsis 3.0 natywnie zestawia się na 1.2gb ( 24 kanały downstream x 50mb)


A producent mojego samochodu na prąd pisze, że na jednym ładowaniu przejedzie 800 km.
Wybacz, ale ja rozmawiam tylko i wyłącznie o faktach.