Wpis z mikrobloga

Drogie mirki, jako, że dziewczyna zadecydowała, że w związku z awansem w nowej pracy chciałaby nowy samochód to postanowiłem się zwrócić do was, gdyż, ja na co dzień nie mam zbytnio kontaktu z branżą automotive.

Mianowicie, zamarzyło jej się BMW serii 1 w wersji F20, rocznik najlepiej 2012-2013, tak żeby się zmieścić powiedzmy do 40 tysięcy, przez co mam kilka pytań, a dokładnie:
- co powiecie na temat silników w wersji 114i sport line (awaryjność, zastrzeżenia)?
- jak drogiego utrzymania mogę się spodziewać porównując do mojego obecnego samochodu, którym jest Mazda 3 z 2014 roku?

Jak wiecie coś więcej na temat tych aut to z chęcią wysłucham. Głównie zależy mi na określeniu, czy kupując to auto, nie wpierdzieli się w koszty, bo oczywiście w grę wchodzi używka. Obecnie zainteresowana jest 114i z 2012 roku z przebiegem na poziomie 200 tysięcy oraz również 114i sport line z przebiegiem 133k.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
#bmw #motoryzacja #samochody
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@imaginebeingfreedom: Dla mnie lipny jak ma być przystępnie cenowo i mało awaryjne. W rocznikach z pierwszych lat produkcji potrafii paść maglownica. Silnik N13 nieszczególnie udany. Elementy newralgiczne to łańcuch rozrządu, a konkretnie napinacz łańcucha sterowany hydraulicznie, pompa oleju, vanosy, odma. 114i to praktycznie to samo co 116i/118i, różnica w sofcie, 118 ma dodatkowo chłodnicze oleju. Ten silnik osiąga b.wysokie temp pracy roboczej pod 120c.

Ogólnie koszty utrzymania będą wyższe niż przeciętnego
@reakwon @JC97 @adrjenq: Pozwólcie w takim razie, że jeszcze raz zapytam. W takim wypadku panowie co polecalibyście do 40 tysięcy, ewentualnie 45 w podobnych rozmiarach co ww. BMW seria 1, ale mniej podatna na awarie oraz tańsze w utrzymaniu? Dodam, że obecnie dziewczyna ma Mercedesa C Klasę W203 z roku 2003 i silnikiem 1.8 kompressor, w którym zamontowane jest LPG.
@imaginebeingfreedom: faktycznie nie złapałem. Jako względny fan i użytkownik BMW od wielu lat niestety dobrych wieści brak. Po Mercedesie w203 będzie jej się ciężko przestawić do np Mazdy3 / 6 (które bardzo polecam że względu na bezawaryjność), gdyż poczula już trochę tego "premium" w postaci starej, fajnej c klasy. BMW 1, tak jak koledzy wcześniej pisali, będzie rozczarowaniem jakościowym, chyba że kupi 3.0 w benzynie i będzie czerpać frajdę z gokartowosci
@imaginebeingfreedom: Kurcze 114i w cenie do 40k wydaje mi się trochę słabym wyborem. Słaba dynamika. W tej kasie da się kupić 3 w bardzo fajnym wyposażeniu i z lepszym silnikiem, po lifcie. Nie podoba jej się 3?