Wpis z mikrobloga

@maciej__: ja łykam z kfd te kapsułki 2000IU i biorąc dwie w badaniu mam poziom D3 30 w skali 30-80 :D przy wadze 100kg+
To już pewnie jedna tabletka 8000IU by u mnie załatwiała temat elegancko, a tu gość bierze 3, nieźle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciej__: nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych, mam sporo aktywności fizycznej i póki jestem poniżej 40 000 IU dzienie raczej nic mi nie grozi.
P.S koleś który brał 150 000 IU dziennie skutki ubocznej poczuł dopiero po miesiącu. Więc co to jest przy 16 000 -24 000 IU przy tym.
@Piks0n: to są tabletki twarde, do podzielenia należy użyć przecinarki, więc jak Ci się nie chce bawić to wybierz inną opcję. Osobiście biorę sobie raz na 2 dni całą aby średnio mieć te 4000 iu dziennie. Witamina D3 i tak ma o ile dobrze pamiętam koło 24 dni okresu półtrwania więc raczej różnicy nie będzie.
@XYZ91: jest wielu innych lekarzy, np całe WHO i oni polecają zażywać 2000 iu do 4000. Wyższe dawki przepisuje lekarz w stanach niedoboru lub choroby. Zdrowa jednostka nie potrzebuje więcej niż te zalecane wartości.
@XYZ91: zrobili to co do tej pory robili, czyli zadziałali zachowawczo, bo ich rolą jest ograniczenie zachorowań. Czy to było słuszne? Nie wiem, ale wiem że po czasie każdemu łatwiej oceniać czyjeś działania. Sam przyznasz że Covid to nie była standardowa sytuacja. Za to dawkowanie witamin używanych od dziesięcioleci to już sprawa o wiele prostsza. Poza tym nie tylko WHO rekomenduje te dawki, ale również EFSA i inne organizacje. Według mnie
@Damian_TS: Nie robiłem nigdy badań na poziom D3 bo nie widziałem nigdy takiej potrzeby i ładuje te 8k też po 2 tabletki dziennie od paDziernika do marca. Moim zdaniem Czerniak w tym przypadku może mieć rację, ale lekarzem nie jestem.
@XYZ91: ktoś taki jak ja, kto zarabia na tych witaminach, móglby się cieszyć z takich klientów, no ale jeżeli obecny stan wiedzy wskazuje na dużo mniejsze dawki, to byłoby mi głupio wciskać ludziom, że należy zażywać dużo więcej. Ja co chciałem napisać napisałem, ostatecznie każdy odpowiada za siebie. Mam nadzieję, że w twoim wypadku to będzie co najwyżej wywalenie kasy i będziesz się cieszył dobrym zdrowiem. Pozdro.