Wpis z mikrobloga

#zycietruckera
Jak mogę zmniejszyć spalanie? Dostałem smsa od chłopa, że mam za wysokie, ale nie wiem, jak mam je zmniejszyć, głównie jadę autostradą 80%, 40 minut krajówką i ze 20 minut przez miasto.

- Jak ruszam, to starać się, żeby obroty były w zielonym zakresie, czy na maksa docisnąć?

- Używać retardera przy dojeżdżaniu do świateł? W zimę to chyba nie bardzo, bo on działa tylko na samochód, tak?

- Jechać 1 km/h mniej na autostradzie? Jadę 88 cały czas, ten jeden km coś da?
  • 20
@obuniem: zmniejsz prędkość do 85, staraj się jeździć przewidując sytuację na drodze. Nie musisz do każdych świateł dojeżdżać trzymając gaz. Puszczaj go kilkaset metrów przed rondem, zjazdem czy czymkolwiek i korzystaj z siły rozpędzonej masy. To samo dotyczy jazdy krajówką - jeśli dojeżdżasz do wzniesienia, to przed jego szczytem puść gaz i nawet jeśli zwolnisz te 5-7km/h, to zaraz się z górki i tak rozpędzisz "za darmo". Ogólnie myśl, że każde
@obuniem: retarder nie tyle co na cały samochód a nawet tylko na tylną oś, więc na śliskim niewskazany. Jest prosta zasada ogólnie żeby działać z wyprzedzeniem, nie jedź nikomu na klapie tylko trzymaj te 300m odstępu, jak widzisz że przed Tobą hamują to zmniejsz wcześniej prędkość żebyś nie musiał hamować przy nich do 10kmh i bujać się od nowa tylko wcześniej sobie zwolnij do 40-50-60kmh no zależy od sytuacji. Jakbyś miał
@obuniem: 25l by bylo spoko. Przelicz sobie z ciekawosci paragony. Jak bedziesz chcial zejsc te 1.5l na calej trasie to odpusc troche z tempomatu, wbrew pozorom mniejsza predkosc na autostradzie duzo wnosi. WG mnie nie ma co sie bardziej spuszczac nad spalaniem chyba, ze ci za to zaplaci.