Wpis z mikrobloga

Poukładajmy trwającą ciągle inbę na Twitterze. Musk wziął firmę pod swoje skrzydła z hukiem:

Planuje odblokować konta które zostały zablokowane bez względu na łamanie regulaminu.
Wprowadził płatny blue check który w pierwszych dniach spowodował falę manipulacji,trollowania które wręcz spowodowały realne problemy firm na giełdzie.
Wyrzuca pracowników z durnych powodów, nie szanując prawa pracy swoich działów w Europie (tego na pewno będzie ciąg dalszy, mało przychylny biznesmenowi)
Został przyłapany na naginaniu faktów nawet tych personalnych dotyczących śmierci własnego dziecka
Wczoraj zajął się zastraszaniem Apple, za zmniejszenie reklam na portalu który on już od miesiąca gnębi i swoim zachowaniem powoduje brak zaufania do firm.

Elonek twierdził, że blue check będzie tak super dochodowym pomysłem, że nie będzie potrzebował reklamodawców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Elonek nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swojej "wolności". Piękna to inba i długo nie będzie podobnej.

#neuropa #elonmusk #twitter
dioxyna - Poukładajmy trwającą ciągle inbę na Twitterze. Musk wziął firmę pod swoje s...

źródło: comment_1669708514mzuUjA7tOZu9hD4wjtvVcK.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
@texas-holdem: oczywiście, że ma prawo i firmy mają prawo reagować np na brak moderacji czy zmiany w niej i wycofywać się z reklam ( ͡° ͜ʖ ͡°) nieudi ich ścigać i obrazac na swoim medium i nasyłać bojówek
  • Odpowiedz
@zaxang: mozesz sie dalej nad elonem spuszczac. Ale na przykladzie tweetera widac, ze musisz miec wiedze i szczescie - aby wybic sie na rynku. Sama wiedza nie wystarczy.

Mial pieniadze i zainwestowal w rakiete ktora startuje i laduje. Jednoczesnie wiedzial, ze nasa czegos takiego potrzebuje. Wiec... mial budzet, zaryzykowal, stworzyl projekt ktory wygladal zachecajaco. Dostal finansowanie i poszlo z grubej rury.

Majac pieniadze zastanawial sie nad trendem na rynku samochodow. Tutaj
  • Odpowiedz
@bystrygrzes: Tylko, ze ja się nad nim nie spuszczam. Jedynie neguje to jak każdy prosto patrzy na niego i jego osiągnięcia.

Miał pieniądze i zainwestował w rakietę która startuje i laduje.


No racja, przecież każdy może stworzyć taka rakietę. Z reszta takie rakiety które startują i lądują można kupić w każdym sklepie z rakietami które startują i lądują.

Swoją drogą pieniądze nie wzięły się znikąd. Wcześniej dobrze je zainwestował i zarobił.
  • Odpowiedz
@texas-holdem: jestem szczerze ciekaw co melon musiałby zrobić żebyś przestał go bronić i wybielać.


@maximilianan: Jeśli piszę na Wykopie na temat Muska to właściwie tylko jak mam okazję skorygować jakiś nieprawdziwy "mit" czy inny idiotyzm (jak np. ten super-popularny i chętnie share'owany mem) – tyle mogę zrobić dla tej garstki osób, dla których fakty mają jakiekolwiek znaczenie.

Gość jest nałogowym kłamcą,


Zdaje sobie doskonale sprawę, że tak by wynikało
  • Odpowiedz
Jeśli piszę na Wykopie na temat Muska to właściwie tylko jak mam okazję skorygować jakiś nieprawdziwy "mit" czy inny idiotyzm


@texas-holdem: wiadomo, wszystko co nie stawia muska w dobrym świetle to mity i idiotyzmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak jak np. fakt, że nie był założycielem Tesli jest fikcją.
  • Odpowiedz
wiadomo, wszystko co nie stawia muska w dobrym świetle to mity i idiotyzmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@maximilianan: Nie, mity to rzeczy niezgodne z weryfikowalną prawdą, a idiotyzmy to stwierdzenia wyczerpujące znamiona skrajnej głupoty.

Tak jak np. fakt, że nie był założycielem Tesli jest fikcją.


Po pierwsze, gdybyś miał pojęcie (ale nie masz, tak jak nie masz pojęcia o Musku, ponieważ aby mieć pojęcie, musiałbyś się zapoznać
  • Odpowiedz
@maximilianan: A czy Musk (lub ktokolwiek, w tym ja) kiedykolwiek podważał tytuł "founder" w odniesieniu do Eberharda? Przecież to nie Musk go pozwał. To Eberhard pozwał Muska, więc zastanów się o co Ci właściwie chodzi.
  • Odpowiedz
@maximilianan: Powtarzam pytanie: czy Musk kwestionuje wkład Eberharda w "pierwsze kontakty z dostawcami" czy "pomysł samochodu na baterie"? (BTW, "pomysł samochodu na baterie" to nie jest jakiś szczególnie błyskotliwy pomysł – w przypadku Tesli błyskotliwa była realizacja i skalowanie pomysłu "samochodu na baterie", nie sam pomysł.)
  • Odpowiedz
najwidoczniej nie potrzebował Eberharda


@maximilianan: Oczywiście, że nie potrzebował*. Co nie znaczy, że kiedykolwiek kwestionował (współ)założenie przez niego Tesli. To nie Musk pozwał Eberharda tylko Eberhard Muska – nie ogarniam czego tu można nie rozumieć (zakładając brak intencji do zakłamywania rzeczywistości, co oczywiście nie jest racjonalnym założeniem, patrząc na posty wyżej) i straciłem już zainteresowanie dalszą wymianą zdań. Ostatni raz: stwierdzenia "mogliśmy sobie poradzić bez Eberharda" czy nawet "Eberhard tylko przeszkadzał
  • Odpowiedz
Gdy Falcon 9 okazał się bezpieczną i tańszą rakietą to chyba dobrze, że rząd USA wybierał ich ofertę.


@Drzewid: Tu istotny jest szerszy kontekst, przede wszystkim fakt, że przed technologią SpaceX NASA płaciła za wyniesienia amerykańskich astronautów (znacznie więcej niż obecnie płaci za usługi SpaceX, SpaceX był też tańszy niż Boeing) i cargo na ISS Rosjanom (Sojuz), tym samym finansując oligarchię na Kremlu. Ale ludzie woleliby przelewać setki milionów Putinowi na
  • Odpowiedz