Wpis z mikrobloga

@wonziu1: Słabo się starasz.

Już Ci napisałem, że taki mem na pewno nie byłby publikowany przez Polaków, nawet prorosyjskich. Polacy nie używają raczej terminu "sojusz" tylko NATO, w rosyjskich źródłach te terminy używane są zamiennie. Nigdy też nie spotkałem się ze stwierdzeniem "NATO kłamie". Jest to instytucja w świadomości Polaków zależna od Amerykanów i trochę od państw NATO. Dlatego Polacy nie powiedzą, że NATO kłamie tylko, że Amerykanie/USA kłamią. To w
@wonziu1
Napisałem ;-) zamiast NATO ma intencje, czy kłamie pisz Amerykanie, ewntualnie Niemcy/Francuzi, ale oni są w opozycji do Amerykanów. Dla Polaków NATO nie ma żadnych interesów. Interesy mają kraje członkowskie NATO, które realizują poprzez NATO.

Używasz też słowa sojusz zamiast słowa NATO. Dla Polaków jest różnica, bo NATO traktują jak ramowy pakt, najważniejszy ale służący tylko obronie. A mówiąc o sojuszu to można powiedzieć o np.. Antyrosyjskim (USA, Wielka Brytania, Kraje
@wonziu1:
W sumie to nie rozumiem tego mema.

Siejący propagandę ma zawsze wydźwięk negatywny. Tak samo jak destabilizacja jakiegoś kraju. NATO nie kłamie, bo niewiele mówi, nie publikuje raportów itp. USA wiele razy było przyłapane na kłamstwie i każdy wie, że dla Wujka Sama najważniejsze są dolary.

Nie wiem co chciałeś przekazać tym memem.
@GeraltRedhammer: Tym że Ukraina wmawia że NATO i Ameryka nas okłamuje bo rakieta była Rosyjska. Na wykopie idą dalej i mówią że NATO kłamie bo boi się przyznać że to rosyjska rakieta by nie zaognić sytuacji.