Wpis z mikrobloga

@Towarzysz_Stulejonow: @Kjedne: Kozacy (ukr. козаки́ / kozaky, ros. каза́ки a. казаки́ / kazaki, z tur. quazzāq, awanturnik) – nazwa odnosząca się do grupy ludności o charakterze wieloetnicznym z dominującym substratem ruskim, zamieszkującej stepy położone na południe od księstw ruskich, określająca później także rodzaj osadnictwa wojskowego na zasiedlanych ziemiach pogranicznych Rzeczypospolitej i Rosji.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kozacy
Uwielbiam po pijaku oglądać ten film, ale jego wybór do tego teledysku to jedno wielkie XD


@SEGATASANSHIRO: Dlaczego? Chodziło o fizyczny wizerunek kozaka - wtedy i dziś, a chyba mało który film tak dobrze portretuje jak wyglądali niegdysiejsi kozacy. Swoją droga świetna rola nieodżałowanego Macieja Kozłowskiego, w rolę Krzywonosa wcielił się wybitnie, nic dziwnego że gdy trzeba pokazać odważnego XVII wiecznego kozaka, zazwyczaj pojawia się właśnie on.
@SEGATASANSHIRO: Ja odebrałem to tak że chcieli pokazać jak pada wróg w starciu z dzielnymi, walecznymi kozakami. I z jednej strony faktycznie wzbudziło to we mnie niesmak, z drugiej podejrzewam że ten kadr nie bez powodu był tak szybki, a z trzeciej jakoś tak głupio mówić że zabrakło wyczucia i dali dupy, skoro to nasz film i nasza książka, a są tam sceny gorsze niż husarią padająca w walce...