Wpis z mikrobloga

@medevacs:

Zsypy nie miały prawa działać dobrze w takich warunkach


W dzisiejszych warynkach też nie maja prawda działać dobrze ¯\_(ツ)_/¯

Chyba, że każdy worek będziesz płacił 2-3 zl, szczelnie go zamykał i będziesz miał 120% pewność, że dosłownie każdy bedzie tak robił.

Ale to niewykonalne w praktyce, już na bank nieekonomiczne i bedziesz miał autostradę dla karaluchów, szczurów i smrodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W dzisiejszych warynkach też nie maja prawda działać dobrze ¯_(ツ)_/¯

Chyba, że każdy worek będziesz płacił 2-3 zl


@DanyDwaBanany: Powiem tak. Kiedyś mieszkałem kilka lat w UK. Wiesz jak w mojej gminie wyglądała segregacja śmieci? Jak przyjeżdżała śmieciarka to zabierała dwa worki: jeden ze śmieciami do recyklingu (lądowało tam wszystko co się nadaje razem czyli np. papier, metal, szkło), a drugi worek z całą resztą. Jednocześnie zostawiali pod drzwiami nowe, puste
@geuze: XD w Brukseli to masz wystawianie workow ze smierdzacymi smieciami kilka razy w tygodniu. Jak jest akurat strajk, to gnije to wszystko do nastepnego odbioru. Nie mowiac o tym, ze worki ze zmieszanymi wystawione wczesnie rano albo wieczorem sa rozrywane przez lisy albo dziobane przez kruki. Cala zawartosc rozwleczona po okolicy. Zanim zjawi sie sprzatajacy patrol, to ten syf tak pieknie zdobi ulice.
@Wszystko_albo_nic: no to w Holandii nie - tutaj są też na zmieszane XD Jak mieszkasz w bloku, to masz kartę na RFID. W domu mam normalnie śmietniki, bio raz w tygodniu, a pozostałe raz w miesiącu wywożą. Zależy od gminy, bo teraz podziemne jest na 6 rodzajów śmieci + kartony odbierają raz w miesiącu + zmieszane + bio. A w poprzedniej gminie nie trzeba było oddzielać puszek od plastików i kartonów
@Kotiki_to_nie_foki

zsypy w dziesięciopiętrowcach. Z jakiegoś powodu już są pozamykane i nie działają


Teraz trzeba wszystko segregować a tam wrzucało się wszystko i nie było jak sortować

@szmij

czyli ludzie sortują a później i tak wszystko trafia do jednej rury :D ?


Tam są chyba specjalne zwrotnice, które przekierowywują worki w odpowiednie miejsce, tak jak w poczcie pneumatycznej
@wujogm:

kolego tak jest non stop

są 2 na mieszane, 1 na karton i 1 na szkło
zmieszane są regularnie zapchane i ludzie zostawiają worki obok, wrony i mewy robią sobie ucztę
w promieniu 50 metrów mam kolejne takie "wysypiska" i tam to wygląda dokładnie tak samo
osiedle w miarę zamknięte, nikt z zewnątrz tutaj nie ma jak podrzucać śmieci
to rozwiązanie ładnie wygląda, ale jest cholernie niepraktyczne
jak myślisz, dużo