Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shuukre: wiele lat miałem zsyp w bloku gdzie kiedyś mieszkałem i pamiętam, że spółdzielnia mocno dbała o czystość tego rozwiązania. Ale poległa przy typie co połamał całą wersalkę i #!$%@?ł wszystko przez ten mały otwór i się zatkało na wysokości 3 piętra, poduszki, deski, pianka i inne śmieci sąsiadów razem z gruzem, tuszą świni i resztkami owoców z sokownika bo sezon był ostro.
@MlodyWilk mam taki system na osiedlu pod Paryżem + system geotermalny
"Budynki projektowane są z poszanowaniem bardzo wysokiej jakości środowiska, a dzielnica korzysta z pneumatycznego systemu odsysania odpadów (1200 metrów rur pod jezdnią). Ponad 75% zapotrzebowania gminy na ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową pokrywają dwie studnie geotermalne o głębokości 750 metrów."
Patrz: zsypy w dziesięciopiętrowcach. Z jakiegoś powodu już są pozamykane i nie działają.


@Kotiki_to_nie_foki: dobra, na coś się przyda mój wiek ( ͡° ͜ʖ ͡°) oświecę 99% wykopków, które nie pamiętają czasów, kiedy bloki ze zsypami powstawały i były w użytkowaniu (czyli tzw. komuny bo w latach '90 te zsypy likwidowano). Otóż aby taki zsyp nie był wylęgarnią karaluchów i nie śmierdział to śmieci muszą do niego