Wpis z mikrobloga

Zmieniłem właśnie datę nie-wcześniej-niż na belce tagu z grudnia na luty 2023 r., choć nie wykluczam kwietnia i w międzyczasie podmiany B7 na nowszy model (B7 swoje przeszedł, kto wie w jakim jest realnie stanie).

Jednocześnie ponawiam konkurs na wytypowanie liczby orbitalnych prób Starshipa w całym 2023 roku – w 2022 nikt nie wygrał (nikt nie obstawił zero, a start w tym roku imho out of the table). Wołam w tym celu uczestników konkursu '22 i informuję, że mam na belce miejsce na max 16 typów i działa to tak, że jak ktoś np. obstawi 5 to kolejna osoba już nie może obstawić 5.

@Gertrudamus
@MaszynaTrurla
@ahura_mazda
@blamedrop
@Manah
@Kaczorra
@DawidK85
@pretorius
@xaxaxa
@Adrmer
@Lootzek
@Emerkaes

Info dla typujących:
– list Elona z początku roku wskazywał, że z końcem tego roku firma ma mieć produkcyjną możliwość wystawiania zestawu orbitalnego co dwa tygodnie (chodziło mu w tym liście głównie o tempo produkcji Raptorów, co wydaje się, że zostało osiągnięte, obecnie produkowany jest około 1 silnik na dobę)
– wieża startowa w Boca zostanie w najbliższym czasie zabudowana (ściany), przynajmniej w dolnej części
– druga i trzecia wieża startowa powstają na Florydzie
– SpaceX ma obecnie pozwolenie od FAA na 5 orbitalnych startów z Boca rocznie – może oczywiście wnioskować o zwiększenie w miarę zbliżania się do tej liczby.

PS
Uprzedzając pytania, tak, przewiduję nagrodę w tym konkursie:P

#texasbocachica
  • 51