Wpis z mikrobloga

Matka zapisała się na węgiel samorządowy w imponującej ilości 1,5t. Dostała telefon o kontakt, spytali się czy zakupiła już węgiel na pgg, jak to matka powiedziała, że tak i na tej podstawie odmówili jej sprzedaży węgla samorządowego. W jaki sposób mogą i czy mają prawo to weryfikować.
#pgg
  • 7
@bartes9: W ustawie to było albo w rozporządzeniu, we wniosku do gminy musisz podpisać oświadczenie:

"Oświadczam, że dokonałem/nie dokonałem*) zakupu preferencyjnego w ilości _________ t.
Oświadczam, że wnioskodawca ani żaden inny członek mojego gospodarstwa domowego, nie nabył
paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022—2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto
za tonę w ilości co najmniej takiej jak określona w przepisach wydanych na podstawie art. 8 ust.
2
że jak kupisz poniżej 2000 to już Ci nie przysługuje.


@bartes9: No tak jest. Zaznaczasz na wnioskach z gminy. Idea jest taka, by tego węgla poniżej 2000 zł / tona starczyło do jak największej ilości osób a nie by pojedyncze osoby zakupiły po kilka - kilkanaście ton w cenie poniżej rynkowej.
@bartes9: mam akurat klienta, który złożył ten wniosek i teraz zgłosił się do mnie po 2 tony eko. Oświadczył, że nie nabył węgla poniżej 2k i w sumie racja, bo dopiero nabędzie :D Czyli 3.5 tony są do wyrwania w takich przypadkach.