Wpis z mikrobloga

Wytłumaczę ci to w prosty sposób. Ludzie przenoszą się z mieszkań i nigdy nie mieszkali w domu dlatego wydaje im się ze kolejna kondygnacja jest im niepotrzebna, druga sprawa to droższa budowa. Sam buduje z piwnica i to z kilku powodów. Na działce mam grunt piaszczysty nie ma problemów z woda, działka jest lekko pod skosem i koszty zasypu byłby spore, w połowie piwnicy mam miejsce na samochód w bryle budynku. Generalnie
ale z tym kinem i siłownia to w sumie równie dobrze mogą być naziemne. Ja np. Myśle o tym, żeby mieć wszystko na poziomie 0.


@CaptainSparrow: I chyba dobrze kombinujesz - ja tak samo. Ale czasem plan miejscowy ustala tak wysokość budynku i maksymalną powierzchię zabudowy w stosunku do powierzchni działki, że trzeba kombinować, bo inaczej się nie zmieścisz z rozmieszczeniem wszystkich pomieszczeń w projekcie. Wtedy piwnica się przydaje, bo tego
@herbatananoc: Ja buduje z piwnicą i powiem Tobie, że nawet nie koszty mnie wnerwiają, tylko te decyzje. Ile osób i poradników to każdy mówi co innego. Jak zaizolować, co dać do środka, jak ocieplić, jakie przepusty robić etc.
@Janusz_z_Pierdziszewa: Ja tam widzę duże korzyści. Ziemi nie dokupię wokół mnie. Wszystkie centrale mam wrzucone do piwnicy( więcej miejsca na właściwych poziomach), do tego mam miejsce na prywatną siłownie + saunę, a żona ma swój kącik kosmetologiczny + miejsce na stare buty, ciuchy. Nie muszę także żadnej dodatkowej szopy na działce stawiać i płącić za nią krocie.