Wpis z mikrobloga

@herbatananoc: jeżeli masz przestrzeń na działce to wygodniej sobie schowek na tym samym pietrze zrobić niż latać jak #!$%@? bo schodach - mówie Ci to w praktyce jako że posiadam piwnicę i strych, jak mógłbym i miałbym miejsce to wsio na tym samym poziomie. Łatwiej, wygodniej i taniej....
@herbatananoc: przede wszystkim dużo niższe koszty i można budować się etapowo - zazwyczaj garaże i tak stają się z czasem rupieciarnią czy składowiskiem narzędzi lub sprzętów ogrodowych.

jest gdzie postawić auto, później stawiasz osobno garaż przed domem, a garaż w bryle staje się wygodną piwnicą na jednym poziomie z resztą domu.
@maryjuszpitagoras: jeśli piwnica jest duża i ma kilka pomieszczeń to pomieścisz tam sporo, jest to tym bardziej spoko opcja jeśli działka jest mała. Masz tam pralnię, siłkę, spiżarnię, schowek na narty albo rowery, graciarnię itp. Jeden znajomy na przykład sobie warzy piwo w piwnicy. Oczywiście najpierw trzeba policzyć, bo jak ma dojść problem z wodami gruntowymi to nieraz nie warto. Fajnie jeżeli piwnica ma okna, ale przy budowie na plaskiej działce
@herbatananoc: walnij od razu schron, teraz to modne ;)

A serio to myślę, że (poza kosztami) ludzie boją się wilgoci w wyniku błędów wykonawczych przy izolacji tego pomieszczenia. To taka kalkulacja: fajnie byłoby mieć piwnicę i mam sto różnych pomysłów na jej wykrozystanie (pralnia, siłownia, kino domowe itp) ale jak coś zostanie spieprzone przy budowie to mogę mieć dodatkowy problem - więc czy warto
@szybki-bill1 ja wiem co to jest piwnica i co czego służy tylko: po co? W/w rzeczy zmieścisz poprostu budując dom piętrowy albo parterowka + garaż. Piwnica to najgorsza opcja jaka może być. Sporo kasy, ciemno bo brak okien lub bardzo małe. Piwnice robiło się dawniej, aby móc trzymać ziemniaki w chłodnych warunkach ale te lata już minęły. Ogólnie przez piwnice domy w mojej okolicy są niesprzedawalne bo ciągle podmakanie, wieksza ulewa =
@Bad_Wolf:

dobrze i tanio nie będzie szybko


Ale po co ma być szybko? Szybko to można namiot rozstawić, a nie dom budować.

@marcel_pijak:

dodatkowo 100k


Dom potrafi bańkę kosztować, a tu za 100k cała kondygnacja. ( )

@CaptainSparrow:

Otóż to, trzeba myśleć przyszłościowo.

@maryjuszpitagoras:

Żeby tornado mnie nie porwało jak Dorotkę z Krainy Oz.

@pastaowujkufoliarzu:

Raczej nie słyszę na żywo, żeby ktoś