Wpis z mikrobloga

Ciekawe - Konfederacja proponuje uchwałe potepiajaca wypowiedzi Melnyka z wywiadu sprzed miesiecy, a ta sama Konfederacja ustami Bosaka i Korwina pre lat wstecz mówiła aby nie reagować za wypowiedzi Putina przypisujace Polsce winę za wybuch II wś.
Korwin na dodatek manipulował twierdzac, że nie powinniśmy reagować, bo wypowiedz Putina nie była oficjalna. Tymczasem tak naprawdę Putin wypowiadał się na oficjalnym spotkaniu z głowami szeregu państw tej rosyjskiej Unii Euroazjatyckiej.
Gdy pod wpływem hejtu na twitterku Bosak zmienił zdanie i nawet zaczał pochwalać przyjecie uchwały to Korwin nadal ją krytykował i demonstracyjnie siedział gdy wszyscy inni posłowie uroczyscie powstali.

Pytanie - z czego wynika taka niekonsekwencja Konfederacji w podejmowaniu inicjatyw potepiajacych wypowiedzi polityków z różnych państw? Dlaczego Rosja jest traktowana z większą pobłażliwością nawet gdy sporna sprawa jest znacznie większego kalibru?

#ukraina #polityka
#rosja #neuropa #konfederacja
  • 39
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szurszur: strzelałbym dlatego że żaden inny kraj w tym ZSRR a nawet Niemcy nie zachowały się w stosunku do nas tak jak Ukraina podczas 2WŚ

I u wielu nienawiść do nich została do dziś, a ludzie 50iq myślą że każda taka osoba to troll piszący wpisy w Moskwie
Czy Polska finansuje Rosje która w ramach wdzięczności utrzymuje na wysokich stanowiskach jawnych nazistów pokroju Melnyka?


@qaswe: Polska bedac w UE oczywiscie wspófinansowała projekty w obwodzie kaliningradzkim. Za kase UE budowano tam chodniki i scieżki rowerowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M4rcinS:

Ukraina, to zdaje się, że wtedy nie istniała.


Skrót myślowy, istniały jej struktury państwowe, które są uznawane w ten sposób przez dzisiejszą Ukrainę

Co masz na mysli?


To że celem Ukraińców było wymordowanie jak najwięcej Polaków ile tylko zdołają w jak najbardziej okrutny sposób, ZSRR skupiał się na wyniszczeniu żołnirrzy i elit polskich a nie nabijaniu małych dzieci na płot. Nimecy także wiadomo co robili, ale jednak w stosunku do
@qaswe: Polska bedac w UE oczywiscie wspófinansowała projekty w obwodzie kaliningradzkim. Za kase UE budowano tam chodniki i scieżki rowerowe.


@szurszur: Lepszy przykład — Polska, do niedawna, była jednym z głównych krajów, który zapewniał dochody za ropę, gaz i węgiel.
Czy Polska finansuje Rosje która w ramach wdzięczności utrzymuje na wysokich stanowiskach jawnych nazistów pokroju Melnyka?


@qaswe: Ten argument łatwo zezłomować innym przykładem działania kofnederacji. Po tym gdy nieaktywny od lat były mabasador Izraela powiedział coś tam o Polsce to konfederacja domagała sie wezwania aktualnego ambasadora Izraela, bo i tak wypowiedz byłego potraktowano jako głoś pańśtwa.
Izraela nie utryzmujemy przecięz. Zestaw to zachowanie konfy wobec wypowiedzi byłego urzednika z z bagatelizowaniem
@Towarzysz_Pawulon: Piszesz o państwie, co jest oczywistą bzdurą, potem o strukturach państwowych, czego też nie uzasadnisz, bo takowe działają na podstawie prawa i wykonują zadania na rzecz tego państwa, co też nie miało miejsca. Teraz znów o czymś innym. Po ogłoszeniu deklaracji, zdaje się, że jej twórcy zostali aresztowani.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M4rcinS:

Po ogłoszeniu deklaracji, zdaje się, że jej twórcy zostali aresztowani


Prawda, ale co to zmienia

Piszesz o państwie, co jest oczywistą bzdurą, potem o strukturach państwowych,


Pisałem o strukturach, które nie muszą działać w czasie wojny na podstawie prawa, to co piszesz zresztą to sztandarowa linia obrony Ukrainy, że to po prostu paru dzikusów ma własną rękę działało, która została już dawno zanegowana przez Polskę
@Leszcz_Bagienny: Napisałem kilka postów do tego podawałem nawet po kilka przykładów. Jeżeli nie masz wiedzy na żaden z tematów jakie poruszyłem to daruj sobie dyskusję. Jeżeli nie wiesz jednej rzeczy to trzeba było napisąc o co pytasz.
@Towarzysz_Pawulon: Jakież to ukraińskie "struktury państwowe" działały w latach 40? Wymień jakieś. Sądy, urzędy podatkowe, no nie wiem, ministerstwa może?

Pisałem o strukturach, które nie muszą działać w czasie wojny na podstawie prawa,


@Towarzysz_Pawulon: Jak ci się zdaje, po co istnieje prawna instytucja stanu wojennego? Kto cię uczył WOS?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andreth:

Działało wojsko, propaganda, edukacja, zgoda może struktury państwowe jest złym określeniem i bardziej pasowałoby organizacje narodowe, zbliżone do tych tworzonych przez Polaków w czasach zaborów.

Nadal nie zmienia to faktu że dzisiejsza Ukraina się z nimi utożsamia i przedstawia jako ważny element swojej historii tak jak np Polacy Piłsudskiego

btw odniesiesz się do pytania wyżej które zadałem @szurszur? Bo uważam że jesteś największą wykopową tropicielką antysemityzmu i jak postrzegasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szurszur:

Ostatnio prorosyjscy coraz częsciej to stosują.


Nigdy nie byłem prorosyjski, kiedyś to mnie wszystkie konserwy wyzywały jak tłumaczyłem że kult oun i Bandery opiera się na walce z ZSRR

Po prostu irytuje mnie, że nagle niektórzy zaczęli uważać że wyznaczeniem bycia Polakiem jest pozytywny stosunek do Ukrainy xD

Poza tym po co te pytania ze zmiana tematu


Uważam że to ciekawe zjawisko gdy poruszy się temat ludobójstwa Żydów, kiedy lewica
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szurszur: nie zauważyleś że każda wzmianka na wykopie o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów jest przez twoich kumpli z tagu kwitowana gadkami o onucach i rosyjskiej agenturze?

A niech ktoś jeszcze tylko doda że do dzisiaj nie wypłacono żadnych odszkodowań z tego tytułu, mimo uznania przez społeczność międzynarodową tych działań za ludobójstwo to już w ogóle pewnie siedzi przy jednym biurku z Pieskovem
nie zauważyleś że każda wzmianka na wykopie o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów jest przez twoich kumpli z tagu kwitowana gadkami o onucach i rosyjskiej agenturze?


@Towarzysz_Pawulon: Nie dziwi mnie. Bo to taka sytuacja jak byłaby gydby Poslka walczyła z Rosja, a ktoś ciagle wrzucał wpisy o zbrodniach żołnierzay wykletych. Rzoumiem, że mozna o tym wspomniec, ale krucjata informacyjna rodzi pytania.

A niech ktoś jeszcze tylko doda że do dzisiaj nie wypłacono żadnych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szurszur:

Nie dziwi mnie. Bo to taka sytuacja jak byłaby gydby Poslka walczyła z Rosja, a ktoś ciagle wrzucał wpisy o zbrodniach żołnierzay wykletych


Ale zaraz to my walczymy z Rosją czy Ukraina? Skoro tak dużo pomagamy Ukraińcom to
możemy chyba też czegoś wymagać?

Jakich odszkodowań, kto sie ich domaga i za co.


Rodziny pomordowanych Polaków od Ukraińców odpowiedzialnych za te zdarzenia.

: To co wyżej. Korwin cąły czas wrzuca kłamliwe
Rodziny pomordowanych Polaków od Ukraińców odpowiedzialnych za te zdarzenia.


@Towarzysz_Pawulon: Nie rozumiem. Rodziny Polaków z Wołynia czy z pogromu we Lwowie? Za pogorm we Lwowie odpowiadaja Niemcy i oni Zydom wypłacali odszkodowania. Chyba, że masz na myśli pogrom z 1918 to wtedy Polska odpowiada za pogrom.
teraz miałem na myśli Polaków z Wołynia,


@Towarzysz_Pawulon: To całkwoicie błednie argumentujesz. Napisałeś przecież: ''nie wypłacono żadnych odszkodowań z tego tytułu, mimo uznania przez społeczność międzynarodową tych działań za ludobójstwo''.
No to teraz przygotuj się na szok. Żaden kraj poza Polską nie uznał rzezi wołyńskiej za jednostronne ludobójstwo na Polakach.
Abyś zrozumiał co to oznacza to napiszę, że tylko dzisiaj 3 kraje uznały Hołodomor z ludobójstwo.
Powiem wiecej w