Wpis z mikrobloga

@janek_kenaj: tak patrzę dzisiaj na tag i nie wierzę w to #!$%@? wykopków. HD Rework mod będzie po bożemu zintegrowany z grą i wszystko będzie działać od strzała czy to na PC czy na konsoli. Ale wychodkom nie dogodzisz. Nie wiem czego się tutaj niektórzy spodziewali? Remake gry? Jak na darmowy pacz do siedmioletniej gry którą można kupić za grosze to bugfixy + podbicie tekstur + wprowadzenie kilku mniejszych ficzerów to
@Vamyss: pozwole sobie skopiowac pewien komentarz niejakiego Kodiaq z purepc:

Jak dla mnie lista zmian wygląda trochę jak remaster (spisałem na podstawie tego co mówili na streamie):
- nowe opcjonalne mechaniki, np. rzucanie znaków bez używania quick menu (tego które spowalniało czas) - przytrzymuje się jeden przycisk i używa jednego z pozostałych dla konkretnego znaku
- nowe filtry mapy, żeby np. ukryć znaki zapytania
- immersive HUD (tzn. opcja działająca jak
@0xFEE1DEAD: Pełna zgoda, ale niektórzy chcą być #!$%@? widocznie. Od momentu premiery Cyberpunka, straciłem jakikolwiek szacunek do CDP, ale tym patchem pokazują jak to powinno się robić. Sony kasuje 40-50zł za mniej obfitego patcha, albo wydaje grę po raz 3 za pełną cenę. Albo taki Mass Effect LE, skok jakościowy z 2 i 3 wygląda podobnie co next-gen do wieśka - pełna cena. Rockstar, które zmasakrowało trylogię 3D hinduskim AI, jednocześnie
@0xFEE1DEAD: @janek_kenaj: @b27piter: ja już się serio zapętlam, ale każdy #!$%@? to samo xD Koliedzy. Profesjonalne studio miało 2 lata i działającą grę. Czy to jest serio nierealne wymagać przebudowania warstwy graficznej nie do poznania, jeśli zapaleńcy-entuzjaści robili takie mody na kolanie w kilka tygodni, że kopara opadała?

Mieli silnik, dialogi, udźwiękowienie, scenariusze, skrypty, wszystko 'open runing'. To, że was sony czy inny xbox kasuje za takie drobne poprawki
@MarteenVaanThomm: no ale dlaczego mieliby przebudować warstwę graficzną nie do poznania? To nie jest remake tylko pacz z okazji nowej generacji konsol. Jak dla mnie dogadanie się z kolesiem który robił moda HD i zintegrowanie go z grą żeby był dostępny na konsolach jest w porządku.
@b27piter: jaki ty masz problem z akceptacją, że ktoś ma inne zdanie. Przytoczyłem ci argumenty dlaczego uważam, że ten pacz to żart, między innymi obalając twoje. Nie ciągniesz swojej perspektywy dalej tylko tupiesz nóżką i obrażasz się jak dzieciak, wiec niech już tak zostanie. I oczywiście, że pobiorę, ale to nie zmieni faktu, że jestem mega zawiedziony i tak samo jak ty jedynie wyrażam swoje zdanie.

@0xFEE1DEAD: dlatego, że next-gen
@0xFEE1DEAD: wyszło kiedyś coś takiego do Crysisa 2. Był tam DX11, tekstury 2k bodajże i jeszcze jakieś inne optymalizacje, nie pamietam. I wiesz co? Nikt tego tam nie nazywał NEGZD DŻEN KOMPLIT EDYSZYN, tylko powiedzieli, że wypuszczają paczkę tekstur HD i wsparcie dla DX11 i tyle. Z tego co pamiętam też było za free, ludzie się cieszyli i improvement był realny. A tutaj famfary od dwóch lat, branding z kosmosu i
@MarteenVaanThomm: Stwierdzam fakt, po co ci ten patch? Dla ciebie mógłby nie wychodzić, skoro grasz na modach i masz dokładnie to samo. Po co będziesz go pobierał?

Nic nie obaliłeś. Ty jesteś zawiedziony, a ja jestem zadowolony. Kupiłem edycję goty około 4 lata temu za jakieś śmieszne 3 dychy, a dzisiaj CDP mi daje ulepszenia, fixy i nowy content zupełnie za darmo.

"Nikt tego tam nie nazywał NEGZD DŻEN KOMPLIT EDYSZYN"
po co ci ten patch?


@b27piter: chociażby po to, żeby zobaczyć czy naprawili bugi w umiejętnościach, które rozwalały mi builda skoro chwalą się, że gra przeszła kolejną turę quality assurance. No i generalnie jako baza pod mody to ujdzie i takie gówno, zawsze może trochę lepsze od podstawki, ale napewno nie będę się na to rzucał z podnietą jak co niektórzy tutaj.

Co do kontentu to jest nowy quest, fajnie. Ale
@MarteenVaanThomm: Jaskrowi się nie przyglądałem bo brzydki jak #!$%@?, i dodatkowo nie pasuje do jaskra z 1 i 2. Mimo, że Jaskier trochę się zmieniał między grami, to nie aż tak. Nie wiadomo jak długi będzie ten nowy quest, ale musieli ponownie zatrudnić aktorów tak czy inaczej. Jeszcze zapomniałem, że pełna lokalizacja chińska też wjeżdża.

Dupy nie urywa i nie urwie, to jest gra z 2015 roku i wg mnie żaden
@b27piter: czemu wszyscy powtarzają te "za darmo"? Ludzie by się na to rzucili jak wygłodniałe wilki na padło, gdyby zrobili porządny remaster za pieniądze. Dlatego, że to sprawdzona gra i kupujesz sobie możliwość przejścia tej samej ale nowej gry, którą polubiłeś.
@MarteenVaanThomm: no bo jest za darmo? Też bym wolał rimejka pełną parą na nowym silniku, zapłaciłbym za to regularną cenę. Jest wiele gier które chętnie bym zobaczył w odświeżonej wersji, ale nikt z nimi nic nie robi, a już na pewno nie za darmo. Przecież nie będę oceniał to co mogłoby być. Skoro nie ma remaku, to wezmę tego patcha. W sumie jak na dzisiejsze standardy to normalny remaster.